Śląsk może być drugim Zagłębiem Ruhry


Jak poinformował „Dziennik Zachodni”, na zlecenie Unii Europejskiej śląskie firmy, uczelnie i instytuty badawcze, opracują ekologiczne technologie produkcji energii z węgla. obok Zagłębia Ruhry, Śląsk będzie drugim największym w Europie regionem, w którym prowadzone będą badań w tej dziedzinie.

PKN Orlen podał, że w I kw. tego roku zanotował 593 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,1 mld zł straty rok już wyjaśnia Państwowa służba Celna Ukrainy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie zwrócił się do administracji celnej Ukrainy z zapytaniem w sprawie obowiązywania dodatkowych, ... Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii w październiku wyniosła 2,9 proc. przy 2,9 proc. we wrześniu - podał NBP w piątek w komunikacie.Nie będzie podziału "Tepsy" Telekomunikacja Polska i Urząd Komunikacji Elektronicznej podpisały 22 października układ w sprawie wdrożenia zasad transparentności i niedyskryminacji w relacjach pośrodku operatorami. Porozumienie zakłada ... W mediach aż huczy od plotek o nowym gadżecie, który ma być nową receptą na fortuna Apple. wedle "The Wall Street Journal" kuratela nad projektem sprawuje sam Steve Jobs. Aż 22 płyty chce jeszcze w tym roku złożyć doniesienie Maryla Rodowicz. dama estrady nie zwalnia tempa.

Jak poinformował „Dziennik pismo Prawna”, po PGNiG, także PKN Orlen chce zabiegać w naszym kraju złóż tzw. gazu niekonwencjonalnego.

W maju sprzedaż detaliczna zwiększyła się w ujęciu rocznym o 4,3 proc. To lepiej od prognoz analityków, którzy spodziewali się wzrostu o 3,2 proc. stopa bezrobocia spadła do 11,9 proc. Według wstępnych danych bank Millennium zakończył 2009 r. z 1,5 mln zł zysku. Rok wcześniej zarobił 413 mln zł.

Od soboty, 27 lutego, ekipa Lotos obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 o 6 zł, a benzyny bezołowiowej 98 o 7 zł na tysiąc litrów. Obniża też ceny hurtowe olejów: napędowego o 6 zł a opałowego o 3 zł na tysiąc litrów - poinformowało sekretariat prasowe spółki. Oceny ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie są w listopadzie negatywne, gorsze niż w październiku i w analogicznym miesiącu ostatnich pięciu lat - wynika z raportu GUS. BRE bank miał 115,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 77,22 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.Strategiczna współpraca z Inter Cars Spółka Lotos Oil podpisała umowę o strategicznej współpracy w rozwoju handlu i dystrybucji z Inter Cars. Sieć Inter Cars jest największym dystrybutorem ... nieszczęście prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem i mroczny żniwiarz parlamentarzystów nie wpłynie na prace nad jedną z najważniejszych ustaw rynku telekomunikacyjnego stopień Niemiec przyjął w środę "narodowy plan rozwoju elektromobilności", który przewiduje, że do 2020 roku po drogach tego kraju będzie się poruszać milion samochodów z napędem elektrycznym.

"Rzeczpospolita": Trwa zgadywanka na nowy kierownictwo warszawskiej giełdy


Zakończyło się odbiór aplikacji na stanowisko prezesa i członków zarządu warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych - informuje "Rzeczpospolita".

TV puls nie chce Point Group


Najmniejsza telewizja komercyjna w Polsce nie chce, aby Platforma Mediowa Point Group została jej inwestorem.

Michał Boni: Nie będzie zmian w systemie emerytalnym


Szef doradców premiera Michał Boni uważa, że projekt ministrów finansów i pracy dotycząca zmian w systemie emerytalnym nie wejdzie w życie. Boni przyznał jednak, że trzeba się zastanowić nad tym, co zrobić z rosnącym długiem publicznym.

Ministrowie proponują zmiany w systemie emerytalnym


Przesunięcie do ZUS części składek, które teraz spływają do otwartych funduszy emerytalnych, zaproponowali w środę członek rządu finansów Jacek Rostowski oraz członek rządu pracy Jolanta Fedak. Ich zdaniem jest to drobna redakcja systemu emerytalnego, na której skorzystają przyszli emeryci.

Szejnfeld: przewidywanie 0,8 proc. wzrostu PKB w 2009 r. realna


- wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld ocenia, że dokonanie w tym roku prognozowanego poziomu wzrostu gospodarczego około 0,8 proc. jest realne. Jego zdaniem, symptomy ożywienia pozwalają dysponować nadzieję, że rzeczywiste wskaźniki mogą być lepsze od prognoz.

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek

hydraulik Warszawa

hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia