Komisarz nie brzmi dobrze


zwykły człowiek nie jest w stanie polubić meandrów unijnego budżetu - twierdzi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" przyszły unijny komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski.

Wojewoda pomorski Roman Zaborowski zaś Prezydium Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego zaapelowali do Komitetu Strajkowego działającego w Grupie Energa S.A. i do zarządu spółki o ponowne przystąpienie do rozmów w celu zakończenia sporu zbiorowego. Administracja prezydenta Baracka Obamy przedstawiła w piątek nowy idea pomocy dla osób, które mają problemy ze spłatą kredytów hipotecznych i grozi im z tego powodu odebranie domu przy użyciu bank. A top banking industry group on Monday defended the practices of traditional banks while facing protesters who railed against Wall Street abuses.Polskim firmom opłaca się zatrudniać do kampanii reklamowych zagranicznych, rozpoznawalnych artystów - pisze "Puls Biznesu". Gazeta donosi, że rodzimym reklamodawcom nie przeszkadzają koszty sięgające nawet kilku milionów dolarów Australia's competition watchdog said on Saturday it would give mining giants Rio Tinto and BHP Billiton extra time to respond to its questions on a proposed $116 billion merger of their Western Australian iron ore operations. podsekretarz skarbu Krzysztof Łaszkiewicz powiedział we wtorek, że zgodnie z jego wiedzą wspólnik nie informował resortu o tym, że wycofuje się z zakupu majątku stoczni. nieopodal to minister skarbu Aleksander wysyp "jak najszybciej" przedstawi myśl B dla stoczni.

New World Resources pył w pierwszym kwartale 2010 roku 14,5 mln euro straty netto wobec 2,14 mln euro straty przed rokiem - podała spółka w raporcie kwartalnym. Konsensus PAP zakładał korzyść netto na poziomie 3,5 mln euro.

Przywódcy państw strefy euro na zakończonym w nocy z piątku na sobotę szczycie w Brukseli porozumieli się w sprawie stworzenia stałego, antykryzysowego mechanizmu dla ratowania krajów w potrzebie a także zapowiedzieli powiększanie koordynacji polityk gospodarczych i dyscypliny budżetowej. Prezydent podpisał w piątek nowelizację ustawy o ochronie praw lokatorów - poinformowała na swoich stronach kancelaria Prezydenta. Nowela zakłada m.in., że od 1 stycznia 2010 r. właściciele mieszkań, którzy zdecydują się je wynająć, zapłacą 8,5 proc. taksa ryczałtowy od przychodów z najmu.

nieco spółek może zadebiutować na rynku głównym warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), wynika z informacji zebranych z wykorzystaniem agencję ISB. Inwestorzy czekają głównie na ogromnie duże oferty, które w tym roku mogą być związane nie wprost przeciwnie z prywatyzacją spółek Skarbu Państwa. bez liku wskazuje na to, że szykuje się nowa afera, tym wspólnie związana z poszukiwaniem za pomocą Agencję Rozwoju Przemysłu inwestora dla zmagającej się z poważnymi kłopotami gdyńskiej Stoczni Marynarki Wojennej, twierdzi "Trybuna". nie bacząc na trwającego od dłuższego czasu kryzysu, nasze oszczędności finansowe osiągnęły rekordowy poziom, ponad biliona złotych - informuje "Rzeczpospolita".coraz przed wakacjami z rozkładu jazdy znikną najtańsze połączenia kolejowe m.in. do Krakowa, Gdyni, Białegostoku, Wrocławia, Olsztyna czy Suwałk - ustaliło "Metro". The lower house of Ireland's parliament voted on Thursday to pass a law establishing a 54-billion euro "bad bank" to the upper house. Już od piątku autostradą A4 będzie można przejechać ze stolicy Małopolski, za pośrednictwem Śląsk i Wrocław, do granicy z Niemcami - informuje "Metro".

Jest nas już 15 milionów!


Już 14,9 mln Polaków korzysta z sieci - informuje "Rzeczpospolita". wielkość ta nie będzie jednak rosła szybciej, jeśli nie spadną ceny za dopuszczenie do sieci i nie rozwinie się infrastruktura - obawiają się eksperci.

Rząd wyraził zgodę na sprzedaż dodatkowych 5 proc. akcji PZU - Gawlik


Wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik powiedział w piątek PAP, że Rada Ministrów zatwierdziła w trybie obiegowym morał ministra skarbu dotyczący możliwości sprzedaży w ofercie PZU do 5 proc. dodatkowych akcji spółki.

Te nazwy należą się Czechom, nie Polakom?


Na czeski pamiętnik "Lidove Noviny" można liczyć. Znowu (tym co do jednego za agencją CTK) zajął się tym, że Rzeczpospolita Polska stara się w Europie o ochronę nazw swoich produktów - kabanosów i kiełbas myśliwskich. A ale nazwy te należą się Czechom, nie Polakom - argumentują Czesi. bitka w Brukseli od dawna trwa na całego.

Mieszane wyniki na giełdzie


Akcje na piątkowej sesji na Wall Street traciły na wartości, po tym jak przewodni bank Chin podjął kolejną decyzję o podniesieniu stopy rezerw obowiązkowych. Jednak, po wcale mocnych spadkach w pierwszej części dnia, w drugiej indeksy odrobiły większość strat, a technologiczny Nasdaq wyszedł chociażby na plus.

Giełdy znalazły się w poważnych tarapatach


Takiej końcówki tygodnia niewiele kto się widać spodziewał. Inwestorzy spoglądający od dawna na szczyty, zapomnieli, że na rynku obowiązuje przedsięwzięcie w co najmniej dwóch kierunkach. Koniec marazmu i zbliżającą się w wyższym stopniu dynamiczną zmianę sugerował ewolucja zmienności amerykańskich indeksów w ciągu kilku ostatnich sesji. Te sugestie podniosły się prorocze, choć powody zmiany tendencji w żaden sposób nieoczekiwane. Strach przedtem rozpoczęciem w Chinach hamowania wzrostu gospodarczego wydawał się coraz wcale odległy. trwoga poprzednio zmianą zasad gry na rynkach finansowych, której propozycję przedstawił prezydent USA była zaskoczeniem jeszcze większym.

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek

hydraulik Warszawa

hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia