Gigantyczne wąsy na gmachu parlamentu


Na gmachu parlamentu w Queensland zawisły gigantyczne wąsy, które są symbolem rozpoczynającej się w tym miesiącu kampanii promującej wiedzę na temat raka prostaty i depresji.

Tajlandia ofiaruje pięciu parom bezpłatne wakacje w swych najbardziej atrakcyjnych miejscowościach wypoczynkowych. Warunek: szczęśliwcy muszą się dzielić w internecie wrażeniami z tajskich plaż, zabytków, miast... ścierwo znalezione nad Wisłą to ciało zaginionego szyfranta - ujawnił dziś w RMF FM Jacek Cichocki, sekretarz grono ds. Służb Specjalnych. Łódzcy policjanci odzyskali unikatowy próbka "Pana Tadeusza". publikacja z 1834 roku została skradziona z łódzkiej biblioteki w 1983 roku. aktualnie pojawiła się na aukcji internetowej i osiągnęła cenę 10 tysięcy złotych.- Mogliby Polacy być w wyższym stopniu powściągliwi i nie przezywać nam - stwierdza prof. Natalia Narocznicka, członek męski powołanej przez rosyjskiego prezydenta komisji historyków. W jej opinii Polska powinna być Rosji wdzięczna za 1/3 obecnych ziem, Katyń to też świństwo niemiecka, a Polacy przedtem zagłodzili sto tysięcy Rosjan. Justyna Kowalczyk na końcu odpocznie po emocjonującym i nadzwyczaj wyczerpującym sezonie. Z trzema Kryształowymi Kulami, trzema medalami olimpijskimi, triumfem w Tour de Ski, historycznym rekordem wszech czasów w Pucharze Świata i niby milionem złotych zarobku "Królowa Zimy" może bez nerwów począć urlop. Ten sezon był jej. Zagraniczni eksperci doceniają naszą bieliznę. Polska spółka Corin jako jedyna marka z Europy Środkowej i Wschodniej znalazła się na liście światowych ekspertów w produkcji bielizny dla kobiet z dużym biustem przygotowanej przez branżowe periodyk "CrĂŠations Lingerie".

Zdecydowanie należy zrezygnować przecieki. Jestem zdumiony, że są one wykorzystywane w celach kawa na ławę politycznych i to się musi przerwać - mówił w Radiu Zet świeżo wyznaczony prokurator uniwersalny Andrzej Seremet. Przyznał, że w tym celu nie zawaha się dać nauczkę dziennikarzy.

PiS wezwał obecnego prezydenta do ubiegania się o reelekcję. - Misja podjęta w 2005 r. powinna być kontynuowana dla dobra Polski - brzmi fragment uchwały, jaką przyjęli działacze PiS, udzielając poparcia Lechowi Kaczyńskimu. Kto zapłaci za leczenie dzieci z nowotworem chorych na A/H1N1, które przeniesiono do innego szpitala? - W moim przekonaniu dobra zamiłowanie załatwia tą sprawę od ręki - deklaruje Jerzy Karpiński, pomorski lekarz wojewódzki. Niezupełnie. resort Zdrowia uważa, że odpłacić się powinien NFZ, a fundusze mówi, że nie został na okres zapoznany i w tym momencie jest za późno.

w najwyższym stopniu znanym hiszpańskim zwyczajem sylwestrowym jest zjedzenie 12 winogron w tempo uderzeń zegara wybijającego godzinę 24.00 - z każdym uderzeniem trzeba zjeść jedno winogrono, co ma zapewnić szczęście w Nowym Roku. Właściciele biednego zoo w Gazie zapragnęli wywlec więcej zwiedzających i w tym celu pomalowali dwa osiołki w biało-czarne pasy - podała w sobotę agencja Associated Press. Tancerki z pewnego klubu nocnego w Ohio zebrały mało co 1000 dolarów na barki dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti organizując ponadprogramowy wieczór charytatywnych tańców na rurze.Aż 5 milionów złotych nie dojechało do jednego z wrocławskich banków z główny punkt Obsługi Gotówkowej - podało radio RMF FM. Policja bada, co stało się z pieniędzmi, ale nieoficjalnie radio dowiedziało się, że należące do banku finanse wziął podrobiony konwojent. odejście ministra skarbu Aleksandra Grada jest przesądzone, a rezygnacja rządu niewykluczona - ujawnia w RMF FM delegat PSL Eugeniusz Kłopotek. Po kolejnych aferach, chyba że CBA jeszcze ma coś w zanadrzu, to - zdaniem Kłopotka - "premier nie będzie proszek innego wyjścia, jak dostarczyć cały poziom do dymisji". TVP wstrzymała produkcję tzw. misji. Nie będzie nowych seriali, programów dla dzieci, teatrów telewizji i dokumentów. Ocaleją tanie i zyskowne seriale jak "M jak miłość". Powód? spadek wpywów m.in. z abonamentu - pisze "Gazeta Wyborcza"

Szympansy - mistrzami w posługiwaniu się narzędziami


Od ponad pół wieku wiadomo, że szympansy potrafią posługiwać się narzędziami. Naukowcy z wykorzystaniem ten trwanie udokumentowali masa przypadków tworzenia i wykorzystywania narzędzi przez tych bliskich krewniaków człowieka.

Ukrainiec podał doping Marek? "Sprawa jest oczywista"


To Witalij Trypolski, ukraiński konował i fizjoterapeuta polskich narciarek, podał doping Kornelii Marek. Żadnych wątpliwości nie ma co do tego pedagog Jerzy Smorawiński prowadzący Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

Mniej ratowników, mniej sprzętu, ale polecieli najlepsi


przed południem rządowy stalowy ptak z 54 polskimi ratownikami wyleciał z warszawskiego lotniska Okęcie. Strażacy wspólnie ze naumyślnie przeszkolonymi psami będą wybawiać mieszkańców kraju dotkniętego za pomocą trzęsienie ziemi. początkowo początek maszyny z 63 osobami na pokładzie planowany był na godz. 10. wprawdzie ze względów technicznych nastąpiło opóźnienie. - W ostatniej chwili zgodnie z decyzją pilotów musieliśmy obniżyć kwant ładunku o tonę. To spowodowało, że asystować poleciał pomniejszy całość - mówi gen. Janusz Skulich.

"Pijący absynt" Picassa za 51,8 mln dolarów


wzięty film Pablo Picassa z okresu błękitnego - "Pijący absynt" (1903), na którym artysta przedstawił swego przyjaciela z młodości Angela Fernandeza de Soto, został w środę sprzedany w domu aukcyjnym Christie's za 51,8 mln dolarów.

Prezydent poprzednio trybunał za haki Sikorskiego?


Jeżeli "haki na Sikorskiego" są poważne, jak twierdzi szef PiS, to prezydent Lech Kaczyński winien stanąć przed Trybunałem Stanu za podpisanie nominacji ministra spraw zagranicznych - uznał Ryszard Kalisz (SLD) w programie "Kawa na Ławę" TVN24.

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek

hydraulik Warszawa

hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia