Lechistan zamarzła


negatyw 34 stopnie obok gruncie w Białymstoku i wada 31 stopni Celsjusza w Suwałkach - to najniższe odnotowane temperatury w nocy z niedzieli 24 stycznia na pierwszy dzień tygodnia 25 stycznia w Podlaskiem. Najzimniejsza noc już pewnie tymczasem za nami. Kolejna nie była już tak mroźna. W najbliższych dniach przenikliwy mróz będzie puszczać. Ale w zamian za to zima zafunduje nam zamiecie i śnieżyce.

zła strona 34 stopnie przy gruncie w Białymstoku i minus 31 stopni Celsjusza w Suwałkach - to najniższe odnotowane temperatury w nocy z niedzieli 24 stycznia na poniedziałek 25 stycznia w Podlaskiem. Najzimniejsza noc już chyba choć za nami. Kolejna nie była już tak mroźna. W najbliższych dniach przenikliwy ziąb będzie puszczać. Ale w zamian za to zima zafunduje nam zamiecie i śnieżyce. 12 marca 1999 r. w małym miasteczku Independence w amerykańskim stanie Missouri wcześniejszy szef polskiej dyplomacji Bronisław Geremek przekazał na ręce asystent Stanu USA Madeleine Albright akt przystąpienia nasz do Traktatu Północnoatlantyckiego. Z tą chwilą  Polska stała się formalnie stroną Traktatu - członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego. To w największym stopniu oczekiwana, obok Jana Pawła II, beatyfikacja Polaka. Ksiądz Jerzy Popiełuszko, eklezjasta ludzi pracy zabity za pomocą SB, został w niedzielę 6. czerwca - w dniu Święta Dziękczynienia - ogłoszony błogosławionym. Eucharystia beatyfikacyjna odbyła się pl. Piłsudskiego w Warszawie. po pewnym czasie procesja z relikwiami ks. Jerzego przeszła do Centrum Opatrzności Bożej.



Wielka fala przesuwa się na północ. W Małopolsce i na Podkarpaciu samorząd zaczyna liczyć straty, Opolszczyzna stale zalana, stolica przygotowuje się na kulminacyjną falę, a w kujawsko-pomorskim ogłoszono alarm powodziowy. Jak przedtem rozumie się samo przez się o dziewięciu śmiertelnych ofiarach powodzi. Klamka zapadła, skończyło się hamletyzowanie: Donald Tusk ostatecznie wybrał Kancelarię Premiera. zwierzchnik rządu ogłosił 28 stycznia, że nie startuje w wyborach prezydenckich. PO ma trwanie do 16 maja, żeby przedstawić swojego kandydata. Po miesiącach zawirowań i wewnętrznych roszadach - bolidy Formuły 1 na start. sezon 2010 będzie stał pod znakiem zmian technicznych, nowych kierowców i zespołów. Pracodawcę zmienił m.in. Robert Kubica. W Renault jego kariera ma daleko przyspieszyć. Pierwszy ryk silników o punkty w niedzielę o godz. 13. polskiego czasu. Na początek wyścig o GP Bahrajnu na torze położonym na środku pustyni.

Wezbrane rzeki zalewają miasta i wsie, a wody nadal w nich przybywa. Ściany spadającego deszczu, pioruny w tysiącach miejsc Polski, grad wielkości piłek ping-pongowych a chociażby trąby powietrzne nawiedzają Polskę. poza ogromnych strat finansowych, wiemy już o w wyższym stopniu tragicznych konsekwencjach pogody. Są bo doniesienia o pierwszych ofiarach śmiertelnych. W Czechach w kataklizmie, o którym massmedia już w tym momencie piszą, że jest gorszy niż potop stulecia z 1997 r., zginęło już 12 osób.

SKończył się clou klimatyczny w Kopenhadze, bez podpisania międzynarodowego traktatu redukującego emisję CO2. Uczestniczące w konferencji kraje nie mogły porozumieć się w najważniejszych sprawach: ograniczenia emisji CO2 i pomocy finansowej dla krajów rozwijających się. - kazus była desperacka - mówił na nieco godzin przed końcem konferencji jeden z delegatów. Czytaj ponadplanowy meldunek www.tvn24.pl/klimat Wiktor Janukowycz - to on będzie przewodził Ukrainą za pomocą najbliższe lata. lecz Julia Tymoszenko, "księżniczka" Pomarańczowej Rewolucji deptała mu po piętach z nadspodziewanie dobrym rezultatem, to następstwo Janukowycza pokazuje, że "pomarańczowego" entuzjazmu z 2004 r. Ukraińcom nie starczyło na długo. Dlaczego?

negatyw 34 stopnie w pobliżu gruncie w Białymstoku i minus 31 stopni Celsjusza w Suwałkach - to najniższe odnotowane temperatury w nocy z niedzieli 24 stycznia na pierwszy dzień tygodnia 25 stycznia w Podlaskiem. Najzimniejsza noc już zapewne wprawdzie za nami. Kolejna nie była już tak mroźna. W najbliższych dniach przenikliwy mróz będzie puszczać. Ale w zamian za to zima zafunduje nam zamiecie i śnieżyce. To afera hazardowa rządu Donalda Tuska, a nie PiS-u - tak najkrócej wolno podsumować to, co miał do powiedzenia sejmowym śledczym uprzedni premier Jarosław Kaczyński. Twierdził, że kiedy sprawował władzę nie było mowy o nielegalnym lobbingu na kwestia Totalizatora Sportowego, a jego ekipa walczyła z "jednorękimi bandytami". Tyle, że za rządów PiS - co wykazał poseł Lewicy Bartosz Arłukowicz - ich liczba wzrosła aż o 20 tys. 1 maja 2004 r. Lechistan oficjalnie stała się członkiem Unii Europejskiej. Po NATO była to kolejna organizacja, która potwierdzała jej europejską tożsamość. Od decyzji o próba się o przystąpienie do Wspólnoty, do chwili gdy na masztach zanim polskimi urzędami załopotały unijne flagi, minęło jakkolwiek 10 lat.



Dla zmęczonych mrozem i zaspami to włość wiadomość. Dla osób, które marzą o białych świętach, ileś gorsza. W większości kraju, Święta Bożego Narodzenia, obchodzimy bez śniegu i w pobliżu dodatniej temperaturze. 2 kwietnia mija piąta rocznica śmierci Jana Pawła II. Papieża, jaki zmienił charakter nie nic bardziej błędnego tej, polskiej ziemi, ale i Kościoła na całym świecie. Wybrany 16 października 1978 roku Jan Paweł II był 264. następcą św. Piotra. Stał się pierwszym od 455 lat papieżem nie-Włochem zaś pierwszym Ojcem Świętym–Słowianinem. stopień wysłał do Brukseli nowa polską mapę drogową prowadzącą do euro, alias zaktualizowany - po trzęsieniu ziemi w postaci kryzysu finansowego - program konwergencji. Przedstawił w niej plan reform gospodarczych i finansowych, kto ma doprowadzić do tego, że kapitał publiczne przestaną puchnąc od deficytu w 2012 lub w 2013 roku, a nasz gospodarka powróci na drogę zdrowego wzrostu.

60 lat NATO


Gdy 4 kwietnia 1949 r. przedstawiciele 12 państw podpisywali konstytutywny NATO rozprawa Waszyngtoński, rzeczywistość stał na krawędzi kolejnej wojny światowej. Od zakończenia poprzedniej radzieckie czołgi stacjonowały w mało co połowie Europy i co niemiara wskazywało na to, że w każdej chwili ruszą w dalszym ciągu na zachód.

Vancouver dwadzieścia cztery godziny po dniu


Wiązania Ammanna, łzy Kanadyjki, medale Polaków i wielki tryumf gospodarzy - 16 dni zleciało jak z bicza strzelił. Przeżyjcie to coraz raz z tvn24.pl - następne takie emocje dopiero za 4 lata!

walka o atmosfera


SKończył się kulminacja klimatyczny w Kopenhadze, bez podpisania międzynarodowego traktatu redukującego emisję CO2. Uczestniczące w konferencji kraje nie mogły porozumieć się w najważniejszych sprawach: ograniczenia emisji CO2 i pomocy finansowej dla krajów rozwijających się. - Sytuacja była desperacka - mówił na nieco godzin przedtem końcem konferencji jeden z delegatów. Czytaj specjalny raport www.tvn24.pl/klimat

Rok w tłoku


basta roku to doskonała powód na wszelkiego rodzaju podsumowania. Tym społem grunt (oraz te mniej ważniejsze, acz ciekawe) wydarzenia "do kupy" zebrał Szymon Majewski i jego ekipa z "Rozmów w tłoku".

całość o rundzie wiosennej


To będzie ekspresowa runda wiosenna w wykonaniu zespołów Ekstraklasy. dwójka kolejki rozegrano już jesienią, a ostatnią serię wiosennych spotkań zaplanowano na maj. Kto przeto prześpi pierwsza zasada rozgrywek, ten odpadnie z walki o tytuł mistrza Polski. Prześledź z tvn24.pl przygotowania zespołów i oceń, kto z nich ma największe szanse na tytuł, a który skazany jest na walkę o utrzymanie.

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek

hydraulik Warszawa

hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia