Ach co to była za noc!


Dziesiątki muzeów, setki galerii i tysiące zwiedzających. Za nami kolejna Noc Muzeów, już siódma. W całej Polsce do późnych godzi nocnych, Polacy chłonęli kulturę.

Mąż zmarłej w grudniu aktorki Brittany Murphy, scenarzysta Simon Monjack został znaleziony nieżywy w niedzielę w swoim domu w Hollywood Hills - pisze "LA Times". asumpt śmierci na razie nie jest znana - podała policja w Los Angeles. 250 milionów złotych musi objaśnić UE, jeśli w Łodzi ma powstać siedlisko Festiwalowo-Kongresowe "Camerimage Łódź Center" - taka wyrok zapadła na środowej sesji rady miejskiej w Łodzi. Wielkim zwolennikiem budowy centrum jest amerykański reżyser David Lynch. Na oficjalne wyniki trzeba jeszcze poczekać, ale sprawa wydaje się przesądzona: to dorobek Marii Mileńko, studentki z Poznania, zostanie wydane w tysiącach egzemplarzy i zawiśnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Będzie awansować idee Wspólnoty.Już w piątek po raz siódmy wystartuje w Warszawie Planete Doc Review. główny festiwal filmu dokumentalnego w Polsce rozrasta się z roku na rok i awansuje do grona największych imprez kulturalnych w kraju. W tym roku uświetni go m.in. wizyta Wernera Herzoga, Nicolasa Philiberta i Alana Berlinera. Solą PDR będą jednak niezbicie filmy - w tym roku słuchacze będą mogli przypatrzeć się ich powyżej 150. acz runął już w pewnym sensie dwadzieścia lat temu, wciąż pobudza wyobraźnię - i inspiruje. Trzy niemieckie projektantki wpadły na propozycja stworzenia materacy, inspirowanych samym murem berlińskim i malunkami z różnych jego sekcji. W wieczór poprzedzający ceremonię pogrzebową pary prezydenckiej na krakowskim rynku odbył się dodatkowy koncert. Zagrano Requiem d-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta - czyli mszę żałobną. Wykonały ją polskie chór i kapela pod francuską dyrekcją oraz rosyjscy i polscy soliści.

pismak muzyczny Robert Leszczyński i tygodnik "Wprost" mają wytłumaczyć się piosenkarkę Isis Gee i zrewanżować się jej 100 tys. zł za bajanie plotki, jakoby zmieniła płeć z męskiej na żeńską. Taki orzeczenie wydał w czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie, uwzględniając pozew wokalistki.

"Słowo przeciwko kamorze" - to tytuł najnowszej książki Roberto Saviano, autora głośnej "Gomorry". Od 4 lat żółtodziób makaroniarski pisarz, demaskujący mafię z Neapolu, z powodu pogróżek przez całą dobę znajduje się pod ścisłą ochroną policji. Brytyjczycy doceniają opasłe dzieła literatury. Za 650-stronicową powieść historyczną "Wolf Hall" prestiżową Nagrodę Bookera otrzymała pisarka Hilary Mantel.

Mari Boine, norweska wokalistka porównywana częstokroć do Bjork, zaśpiewa w warszawskiej Filharmonii Narodowej. pierwotnie jej występ zamierzony był na 17 maja, ale z powodu choroby artystki został zarządca na 7 czerwca. Swing wcale nie umarł. wręcz przeciwnie - ma się świetnie. Udowodni to już w poniedziałek big-band Melody Makers, która w warszawskim teatrze Roma zaprezentuje autentyczne dźwięk rodem z lat 20. i 30. Mąż zmarłej w grudniu aktorki Brittany Murphy, scenarzysta Simon Monjack został znaleziony martwy w niedzielę w swoim domu w Hollywood Hills - pisze "LA Times". sposobność śmierci na razie nie jest znana - podała milicja w Los Angeles.wspólnie odśpiewany za pomocą gwiazdy polskiej muzyki "Dziwny jest ten świat" zakończył 46. Sopot Festival. Niedzielny popis religijny był przebojom Czesława Niemena, a śpiewali je m.in, Stanisław Soyka, Kayah czy Maria Peszek. Polscy kinomani będą aczkolwiek mieli okazję dojrzeć "The Hurt Locker" na dużym ekranie. Po tym, jak film zdobył sześć Oscarów, w tym dwa najważniejsze, dystrybutor - który wcześniej wydał klisza na DVD - zdecydował się natomiast wpuścić go do kin. całkowicie 14 kin. 22,4 mln funtów - to kwota, za jaką sprzedano "Autoportet z paletą" Edouarda Maneta. nigdy uprzednio nie zapłacono tyle za obraz filmowy tego impresjonisty.

Jan Wejchert uhonorowany Superwiktorem


Jan Wejchert, nieboszczyk w październiku założyciel Grupy ITI, został uhonorowany w piątek specjalnym Superwiktorem. gratyfikacja ta przyznawana jest za całokształt osiągnięć.

Jan Wejchert uhonorowany Superwiktorem


Jan Wejchert, świętej pamięci w październiku założyciel Grupy ITI, został uhonorowany w piątek specjalnym Superwiktorem. gratyfikacja ta przyznawana jest za całość osiągnięć.

Khan przyjęty jak DiCaprio


gdyby nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Berlinale przyznawała publiczność, zgadywanka miałby dwóch absolutnych faworytów: to Shah Rukh Khan i Leonardo Di Caprio. Żadna z pozostałych gwiazd nie miała tak gorącego przyjęcia, jak ci giganci dwóch największych przemysłów filmowych świata.

Nadzy górnicy w proteście przeciw wysokim podatkom


W Katowicach, w Teatrze Śląskim jest dozwolone spozierać wystawę obrazów pod tytułem "Górnicy w łaźni". Obrazy stworzyła śląska artystka o pseudonimie "Magdalena", aby społem z górnikami zaprotestować w ten sposób przeciwko wysokim podatkom od pracy w Polsce.

"Nową" piosenkę Jacksona nagrano w 1983 roku


Opublikowana w poniedziałek piosenka "This Is It" Michaela Jacksona została napisana i nagrana w 1983 roku - donoszą media. utwór jest wynikiem współpracy gwiazdora z Paulem Anką.

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek

hydraulik Warszawa

hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia