pożytek NBP obniży deficyt budżetu


Zysk, jaki NBP przekaże do budżetu obniży deficyt, ale nie wydatki - powiedziała PAP podsekretarz finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

impreza planuje zwolnić do końca sierpnia 2010 roku 799 osób, alias plus minus 20 proc. zatrudnionych w spółce na koniec lutego tego roku. korporacja szacuje, że redukcja zatrudnienia przyniesie oszczędności w kosztach wynagrodzeń na poziomie ok. 2,8 mln zł miesięcznie - poinformował akcja w komunikacie. W większości portów lotniczych przygotowania do Euro 2012 idą zgodnie z harmonogramem. W tyle pozostaje wyłącznie Poznań - donosi "Puls Biznesu". Błysk, połysk i chrom – na zewnątrz, a pod spodem sporo obaw. Na samochód Show w Detroit chwiejące się giganty amerykańskiej motoryzacji zaprezentowały najnowsze modele samochodów. Liczą na to, że 2010 będzie lepszy niż były rok, dla sprzedaży najgorszy od 27 lat.Polska zajęła w tym roku 35. położenie w globalnym rankingu konkurencyjności przemysłu IT, uzyskując 40,8 punktów na 100 - wynika z raportu Economist Intelligence Unit, przeprowadzonego na nakaz Business Software Alliance (BSA). wartość miedzi wzrosła inny doba z w przybliżeniu za sprawą spadku wartości dolara. sprawozdanie finansowe NBP, sporządzone według przepisów obowiązujących na dzień 29 marca 2010 roku, zostało przyjęte uchwałą zarządu NBP i jest obowiązujące. stary przedstawi je rządowi do 30 kwietnia - poinformował w rozmowie z PAP Zdzisław Sokal, członek zarządu Narodowego Banku Polskiego.

jeśli sentyment na rynkach światowych później będzie dobry, złoty winien podtrzymywać się we wtorek w przedziale 3,95-4,00 za euro - oceniają analitycy. Ich zdaniem dla rynku istotne będą dane z USA natomiast modernizacja planu konwergencji. muskularny złoty, w opinii analityków, może przyczynić się do spadków rentowności na rynku długu.

Wyniki 11. Światowego Badania Nadużyć Gospodarczych, przeprowadzonego z wykorzystaniem Ernst & Young pokazały, że kadra zarządzająca co chwila mocniej obawia się odpowiedzialności osobistej za działania spółek. wskaźnik koniunktury bankowej Pengab spadł w grudniu 2009 roku w stosunku do ostatniego listopadowego pomiaru o 0,3 pkt i wyniósł 27,1 pkt - poinformowały we wtorek związek Banków Polskich i Pentor.

Chiny zamierzają wybudować lotnisko położone najwyżej na świecie. Ma ono powstać w Tybecie na wysokości 4 436 m - zapowiedzieli we wtorek przedstawiciele władz lotniczych kraju. Microsoft chce, by Rupert Murdoch zerwał z Google i wycofał z tych wyszukiwarek wszystkie materiały pochodzące z jego koncernu medialnego. Internetowy wielkolud gotów jest zapłacić za wyłączność na admitancja do imperium medialnego potentata. co więcej Murdoch znalazł w Microsofcie sojusznika w walce z darmowym udostępnianiem swoich płatnych usług dzięki Google. Dzisiejsza sesja na GPW zdominowana była z wykorzystaniem debiut PGE. zdecydowanie zmniejszone, wyjątkowo w pierwszej fazie sesji, było zapał handlem innymi akcjami, czego skutkiem był bez mała całodzienny, beztroski kupiectwo blue chipami, pod ręką wystarczająco małej zmienności.Piątkowa posiedzenie jest jak na razie odwrotnością tego, co obserwowaliśmy w czwartek. złocisty sukcesywnie odrabia straty, czemu sprzyja naprawa błędu nastrojów na światowych giełdach. koszt maksymalna akcji Kulczyk Oil Ventures (KOV), kanadyjskiej spółki z Grupy Kulczyk Investments działającej w branży poszukiwania oraz wydobycia ropy naftowej i gazu, została ustalona na 2,62 zł za sztukę - podała spółka w aneksie do prospektu emisyjnego. komitet Europejska jest przeciwna zakupowi firmy Sun Microsystems za pomocą Oracle. Urzędnicy w Brukseli zakwestionowali w ten fortel transakcję wartą 7,4 miliarda dolarów, bo uznali, że konsolidacja firm zagrozi konkurencji na rynku baz danych w Unii Europejskiej.

Dziś najgorszy w roku dzień w pracy


Siedzisz w pracy i masz "doła", po prostu nic ci się nie chce? To nie twoja wina! Po prostu dziś mamy bynajmniej płodny doba w roku. Wszystkiemu winna odmiana czasu na zimowy i związane z nią zapadanie zmroku o godzinę wcześniej. Jak pisze brytyjski "Daily Telegraph", powołując się na wyniki sondażu, nadzwyczaj negatywnie wpływa to na odwaga pracowników.

Pakiet, jaki nie zachwieje rynkiem?


Ministerstwo Skarbu Państwa planuje w tym roku ambitne przychody z prywatyzacji. 25 mld zł jest realne, a przekształcenia własnościowe energetyki będzie istotnym źródłem tych przychodów - powiedział w środę dziennikarzom wiceminister skarbu Jan Bury.

Rio Tinto Seals Iron Ore Sales Agreement With IOH


Rio Tinto Ltd. said Tuesday it struck a deal that will see it buy product from the Phil's Creek project of Iron Ore Holdings Ltd. (IOH.AU) in Western Australia and then wysyłka it to the coast for export.

Szwajcarska system gospodarczy urośnie w '10 i '11 mocniej niż się spodziewano - KOF


Szwajcarska system ekonomiczny urośnie w 2010 i 2011 r. mocniej niż wcześniej oceniano, bo rośnie pokup na eksport i poprawiają się wydatki konsumentów - podaje szwajcarski instytut KOF.

Polacy uderzą na Rzym!


dekoniunktura oszczędnościowy nie odstraszył Polaków przed zagranicznymi wyjazdami w okresie świąteczno-noworocznym, ale zapał nimi jest cokolwiek mniejsze niż przedtem rokiem - wynika z informacji zebranych z wykorzystaniem PAP w biurach podróży.

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek

hydraulik Warszawa

hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia