Włosi z podziwem o postawie Polaków


Włosi z ogromnym podziwem przyglądają się hołdowi tysięcy Polaków dla pary prezydenckiej i pozostałych ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Z uznaniem i współczuciem czytelnicy gazet i słuchacze radia wyrażają się o godnej postawie Polaków.

Czy bez niego Adam zdobyłby swoje medale? - Jestem przekonany, że byłoby niezmiernie mocno - mówi "Orzeł z Wisły". Hannu Lepistoe, 62-letni fiński trener Adama Małysza pracuje po raz drugi z dwukrotnym srebrnym medalistą olimpijskim z Vancouver od 30 stycznia 2009 roku. pierwszy raz spotkali się, gdy Lepistoe został w kwietniu 2006 roku szkoleniowcem kadry Polski. - Ta sytuacja jest przerażająca, przejmująca i pouczająca - mówiła w programie "Kropka nad i" posłanka PiS Beata Kempa. Polityk zaznaczyła, że następuje "kataklizm za kataklizmem", wcześniej nastąpiła nieszczęście prezydenckiego samolotu, a w tej chwili za pomocą Polskę przechodzą powodzie. Holownikowi Łotewskiej Służby Ochrony Wybrzeża udało się w niedzielę ściągnąć bez większych uszkodzeń z mielizny u wybrzeża Łotwy własny tankowiec Romanka, który osiadł na niej w nocy z czwartku na piątek, w drodze z Gdańska do Rygi - poinformowali ratownicy.W największym hicie 31. kolejki premier League Old Trafford rozgrzane było do czerwoności. "Czerwone Diabły" podejmowały znienawidzonych "The Reds" i... nie wcześniejszy nadmiernie gościnne. W meczu na szczycie tabeli Rooney i towarzystwo byli lepsi od Fernardo Torresa i jego kolegów i pokonali Liverpool 2:1. W meczu sędziował zaś ulubieniec polskich kibiców - Howard Webb. Aż sześciu polskich reprezentantów poleci na słoweńskiego mamuta. Na mistrzostwach świata w lotach narciarskich szanse na triumf ma na to samo jeden z nich - Adam Małysz. "Orzeł z Wisły" to zresztą jeden z głównych kandydatów do złotego medalu. We wtorek on i jego koledzy z biuro kadr odbyli przeszły szkolenie w Wiśle i w środę ruszają do Planicy. Jeszcze dwa tygodnie temu w sondażu wyborczym dla "Rzeczpospolitej" w pierwszej turze o włos przegrywał z Lechem Kaczyńskim. Ci politycy PO, którzy martwili się, że wygrana w wyborach ucieka, mogą wprawdzie drzemać spokojnie. według najnowszego sondażu GfK Polonia za pośrednictwem ostatnie dni poparcie dla Bronisława Komorowskiego o wiele wzrosło. dziś bierze wszystko. - Wyborcy Platformy wyszli z szoku po decyzji Tuska - komentują politolodzy.

Naszpikowane kulami trup 20 osób, w tym 2 kobiet, znaleziono w piątek w meksykańskim Ciudad Madero, w stanie Tamaulipas. Zdaniem policji, był to rezultat krwawej rozprawy między kartelem narkotykowym Gulf i jego byłym sojusznikiem gangiem Zetas złożonym z płatnych zabójców.

"Po 70 latach Katyń staje się synonimem następnej tragedii"- podkreślono na łamach niedzielnego wydania katolickiego włoskiego dziennika "Avvenire" w artykule o katastrofie lotniczej, w której zginął prezydent Lech Kaczyński. Wrocław (i cała Polska) mogą sapać z ulgą. W poniedziałek podpisano umowę z wykonawcą stadionu na wrocławskich Maślicach - cel do połowy 2011 roku zbuduje sojusz pod przewodnictwem niemieckiej firmy Max Boegl. W grudniu rozwiązano umowę z polsko-greckim kombinat pod przewodnictwem Mostostalu syreni gród S.A.

Koncern motoryzacyjny Volksvagen zdecydował o przejęciu 42 procent akcji Porsche. Rajch zapłacą za to 3,3 mld euro, a pełna zjednoczenie firm nastąpi do końca 2011 roku. wzdłuż afery hazardowej i zamieszania w sprawie wyboru kandydata na prezydenta, Platforma Obywatelska w sondażach idzie ostro w górę. według badania PBS GDA dla "Gazety Wyborczej", stronnictwo może liczyć na 58 proc. głosów wyborców, co jest jej najlepszym wynikiem od września 2008 roku. Mszą św. w Kościele Garnizonowym w Krakowie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe gen. broni Włodzimierza Potasińskiego, dowódcy Wojsk Specjalnych, kto zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.- Trzy do pięciu sekund - tak ospale mogła uzyskać chwila, przez którą ekipa prezydenckiego samolotu wiedziała już, że dojdzie do katastrofy - powiedział w Smoleńsku zwierzchnik Prokurator wojenny płk Krzysztof Parulski. Treści zapisu rozmów z czarnej skrzynki NPW nie ujawnił. Przebywający za Oceanem Paweł Zyzak, literat głośnej biografii Lecha Wałęsy, odpowiada byłemu prezydentowi, który szydzi z jego nazwiska pisząc "Gzygzak", a nie Zyzak. forma techniczny szpitali jest zły - budynki są stare, wyeksploatowane, nieprzystosowane do potrzeb niepełnosprawnych. W większości z nich brakuje przeciwpożarowego wyposażenia: gaśnic, hydrantów i alarmów - ostrzega Najwyższa pokój Kontroli. podług niej na remonty placówek konieczne są duże nakłady finansowe.

Tysiące Amerykanów znalazły pracę


Tym razem dobre dane z USA. wielkość osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła o 10 tysięcy - poinformował w czwartek jankeski Departament Pracy. Ekonomiści spodziewali się, że kwota nowych bezrobotnych będzie wynosić 525 tysięcy - o dziesięć tysięcy więcej niż pokazały dane. Spadła też liczba osób, które do chwili obecnej wcześniejszy bez pracy.

Obrzędowe kąpiele w przeręblach; będzie -40


Nadchodzącej nocy temperatura powietrza na Syberii Zachodniej spadnie do minus 42-47 stopni Celsjusza, a w europejskiej części Rosji, w tym w regionie moskiewskim - do negatyw 25-30 stopni C - ostrzegły w poniedziałek rosyjskie służby meteorologiczne.

Gimnazjaliści piją i palą, ale... "nie jest tak źle"


Piją, palą i biorą narkotyki - taki obraz stołecznych gimnazjalistów wyłania się z ostatnich badań przeprowadzonych na rozporządzenie ratusza. nieomal jedna druga uczniów III klasy pije alkohol, aż 54 proc. paliło papierosy. - Nie jest tak źle, ale trzeba zadbać o młodzież - oceniają specjaliści.

Sprzedają swoje narządy. z wykorzystaniem recesja


kryzys zmusza Łotyszy do dramatycznych kroków. Tamtejsi lekarze alarmują, że w internecie pojawia się co chwila więcej ogłoszeń o sprzedaży organów.

Uczelnie "doją" studentów


Nawet dziesiątka lanie więcej płacą studenci spoza Europy za naukę w Wielkiej Brytanii. wskutek nim uczelnie pośpiesznie się bogacą, nic dziwnego, że przyjmują ich chętniej niż rodzimych żaków - sprawą zainteresował się British Council, filia zajmująca się współpracą oświatową z innymi krajami.

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek

hydraulik Warszawa

hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia