Inwestorzy oczekują na informacje ze szczytu UE


W trakcie dzisiejszej sesji europejskiej w notowaniach EUR/USD obserwowaliśmy niewielkie odreagowanie do poziomu 1,3370, po którym kurs tej pary walutowej wszedł w fazę konsolidacji. Stabilizacja notowań euro względem dolara wynika z oczekiwań inwestorów na rozpoczynający się wieczór zwieńczenie Unii Europejskiej.

taksa przynoszący zysk PIT i składki na ubezpieczenia społeczne to główne obciążenia dochodu każdego pracownika. Kraje europejskie wykazują pod tym względem duże zróżnicowanie. Najniższy wskaźnik opodatkowania pracy charakteryzuje takie państwa jak: Wielka Brytania, Irlandia, Malta oraz Cypr. szefostwo koncernu zbrojeniowego "Bumar" zaciągnął 18 mln dolarów kredytu pod zastaw 80 proc. akcji firmy Radwar, produkującej m.in. radary - ustaliła "Rzeczpospolita". Eksperci są oburzeni, a MON nic o tym nie wiedział. Firma Multimedia Lechistan wezwała do sprzedaży 17.889.184 akcji własnych, dających akt prawny do 11,68 proc. głosów na WZA, po 8,75 zł za plus - poinformował pośredniczący w wezwaniu UniCredit CAIB. Spółka będzie kupować akcje w celu ich umorzenia.Warszawska giełda może zyskiwać w piątek dzięki lepszym nastrojom na świecie, oceniają analitycy. Powodem poprawy globalnych nastrojów są m.in. lepsze od spodziewanych wyniki Intela. Minister finansów Finlandii Jyrki Katainen powiedział w środę w rozmowie z fińską telewizją MTV3, że jego zdaniem stale istnieje ryzyko, iż greckie problemy finansowe mogą przenieść się na Hiszpanię czy Portugalię. Boryszew, po zawarciu ugody z syndykiem masy upadłości spółki Kuag Elana GmbH, rozwiąże 21,8 mln zł rezerw, co będzie miało należyty wpływ na wyniki spółki - poinformował Boryszew w poniedziałkowym komunikacie.

Dzisiejsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów. Natchnieniem do pozbywania się akcji wynikało w głównej mierze z realizacji zysków na giełdach zachodnioeuropejskich, ze szczególnym uwzględnieniem niemieckiego DAX-a.

Złoty ma wszelkie pierwiastek makroekonomiczne, aby być walutą stabilną w dłuższym horyzoncie - wynika ze środowej wypowiedzi prezesa Narodowego Banku Polskiego (NBP), Sławomira Skrzypka. Z najnowszych danych FESE (europejskie stowarzyszenie giełd) wynika, że w 2009 r. kapitalizacja parkietów na kontynencie wzrosła o 2 bln euro, inaczej 32,3 proc. - pisze "Parkiet". W sumie spółki notowane na monitorowanych za pomocą FESE rynkach były warte ponad 8 bln euro.

KGHM Rzeczpospolita Polska Miedź nie planuje sprzedać w najbliższym czasie swojego pakietu akcji w Polkomtelu, operatorze sieci komórkowej Plus, wynika z poniedziałkowych wypowiedzi prezesa spółki Herberta Wirtha. Uporządkowanie przepisów dot. upraw genetycznie modyfikowanych w Polsce, wprowadzenie kontroli nad badaniami laboratoryjnymi i rejestracja obrotu nasionami - to cele rządowego projektu ustawy o GMO, poinformował we wtorek wiceminister środowiska Janusz Zaleski. PGE Elektrownia Bełchatów podpisała umowę o dopłata projektu "Budowa instalacji do wychwytywania, transportu i geologicznego składowania CO2" (CCS) w kwocie 180 mln euro - podała PGE w komunikacie prasowym.madziarski forint w piątek raptem traci na wartości. Na rynku narastają bo obawy, że Węgry dotknie dekoniunktura paralelny do greckiego. O godzinie 13:48 tok USD/HUF testował poziom 238,37 wobec 231,49 w czwartek na zamknięciu. kurs EUR/HUF wzrósł choć z 287,63 do 287,46. ostatnio tak niezdrowy forint był odpowiednio nim 15 i 12 miesiącami. atmosfera inwestycyjny w Polsce jest w tym roku starszy rangą niż w latach ubiegłych - uznali przedsiębiorcy badani przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Najlepiej ocenili siła polskiego rynku, równowaga polityczną, dostępność siły roboczej. Najgorzej zaś infrastrukturę drogową i platforma podatkowy. Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku, w raporcie z 30 marca, podwyższyli wycenę akcji PGE do 27,9 zł z 25,8 zł poprzednio, podtrzymali rekomendację "kupuj".

Fed zwiększa dynamikę handlu


pozostałość tygodnia na rynkach walutowych upłynęła w wyniku turbulentnych wydarzeń. Powodem zamieszania była nieoczekiwana decyzja Fed dotycząca podwyżki jednej ze stóp procentowych.

Lewandowski i Boni o strategii dla UE


sojusz Europejska potrzebuje nowej strategii, która będzie uwzględniać sytuację gospodarczą związaną z kryzysem - uważają unijny komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski oraz minister w Kancelarii Premiera Michał Boni.

Niemrawa oddźwięk byków


Wtorkowa posiedzenie na WIG20 w pierwszej fazie przyniosła odbitka po mocnej przecenie z początku tygodnia. popyt nie wykazywał choć większego animuszu w próbie powrotu ponad ilość 2050-60 pkt. W popołudniowej fazie sesji dała o sobie być obcykanym podaż, wykorzystując słabsze dane z amerykańskiego rynku nieruchomości.

Polacy wydają kapitał mimo wszystko


Kraj nad Wisłą w czasie globalnego kryzysu wykazała niezwykłą odporność, czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej", kto publikuje równolegle teksty specjalnego raportu o Polsce zamieszczone w dzisiejszym wydaniu "Financial Times".

Spadła sprzedaż detaliczna we Włoszech


Sprzedaż detaliczna we Włoszech spadła w listopadzie 2009 r. o 1,3 proc. rdr, po wzroście w październiku o 0,4 proc. - poinformował w komunikacie Włoski Instytut Statystyczny w Rzymie.

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek

hydraulik Warszawa

hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia