Bob Dylan nakarmi milion rodzin na święta


13 października pojawi się w sklepach świąteczna krążek Boba Dylana zatytułowana "Christmas in the Heart" (Święta w sercu). Zyski z jej sprzedaży artysta przekaże na przedmiot walczącej w głodem organizacji Feeding America.

W tym roku szykuje się nowa odsłona Orange Warsaw Festival. Organizacja tego wydarzenia przypadła bowiem TVN, co - zdaniem Orange (sponsora festiwalu) - gwarantuje chmurny poziom imprezy, a plus ogólnopolską promocję dla Warszawy. To istotne w kontekście ubiegania się Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. TVN i TVN24 zdobyły 8 z 16 Telekamer "Teletygodnia". TVN24 zdobyła Telekamerę dla najlepszego kanału informacyjnego i biznesowego. ilość głosów, dzięki której się to udało, to - uwaga! - 367 tys. 533 głosy. Statuetki otrzymały także Anita Werner z TVN24 zaś Dorota Gardias z TVN Meteo. publiczność wyróżnili "Mam Talent!", program wyśmienity TVN zaś serial "BrzydUla". A jego główni bohaterowie okazali się bezkonkurencyjni w kategorii "Najlepszy aktor/aktorka". Złotą Telekamerę odebrał Szymon Majewski. linia tramwajowa zwany pożądaniem to osobliwa tragedia, w której nikt nie umiera. choć nie dosłownie. Un tramway w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, wystawiany w paryskim teatrze L’OdĂŠon z Isabelle Huppert i Andrzejem Chyrą w rolach głównych, pokazuje jednak, że zejść można na krocie sposobów. Spektakl, w krótkim czasie do obejrzenia w Warszawie, jest prawdziwą podróżą do piekła  dla znakomitej w roli Blanche Huppert. Dla widza przy tym też.Mąż zmarłej w grudniu aktorki Brittany Murphy, scenarzysta Simon Monjack został znaleziony martwy w niedzielę w swoim domu w Hollywood Hills - pisze "LA Times". przyczyna śmierci na razie nie jest znana - podała milicja w Los Angeles. Peja nie będzie ścigany za nawoływanie do przemocy w czasie koncertów. całkowicie mówiąc chodzi o teksty piosenek rapera. Sąd Rejonowy w Lesznie (woj. wielkopolskie) podtrzymał w pierwszy dzień tygodnia decyzję prokuratury. Obrady jury zakończone. komitet konkursowa festiwalu przesłuchała ogromne ilości nadesłanych utworów i po długich dyskusjach wytypowała dziesiątkę wykonawców, którzy zawalczą o nagrodę "Orange Warsaw Festival 2010".

Z etykietą "ściśle tajne" przybyła do Warszawy "Dama z gronostajem" pędzla Leonarda da Vinci - pisze "Życie Warszawy". Obraz będzie można podziwiać od najbliższego wtorku na pierwszym piętrze stołecznego Zamku Królewskiego.

Jak wyglądali i co robili w młodości? Kto pisał listy do generała Jaruzelskiego? Kto kupił magnetowid miast kombajnu? Na te, oraz na całą masę innych pytań przeciwdziałanie przynosi publikacja "Pokolenie '89, czyli dzieci PRL-u w wolnej Polsce", w której znani aktorzy, muzycy, politycy, dziennikarze i sportowcy opowiadają dziennikarce TVN24 Beacie Tadli o dzieciństwie w PRL-u, a również szansach, jakie dał im rok 1989. Tsutomu Yamaguchi był jedynym człowiekiem, kto przeżył obydwa ataki jądrowe na Nagasaki, jak i Hiroszimę. O zmarłym na początku roku Japończyku powstaje film. Premiera dokumentu "Podwójny Hibaku - testament Tsutomu Yamaguchi dla świata" w sierpniu w trakcie obchodów 65. rocznicy tragedii. Fragmenty pokazano już teraz.

wolumen gwiazd biorących udział w akcji charytatywnej, zorganizowanej z wykorzystaniem Simona Cowella, tożsamy Chronos rośnie. Susan Boyle, odkrycie brytyjskiej edycji programu "Mam Talent", dołączyła do grona wykonawców, którzy wspólnie nagrają hit grupy R.E.M. "Everybody Hurts". Premiera singla w wersji cyfrowej już 8 lutego. Chris Botti wystąpił w Warszawie. wzięty wirtuoz trąbki i idol smooth jazzu zagrał na scenie Teatru Wielkiego. W wigilię zdarzają się cuda, a zwierzęta mówią ludzkim głosem. Ukochany przez telewidzów najlepszy przyjaciel człowieka Pankracy po 19 latach przerywa milczenie i w ten fantastyczny dzień przypomina o przykazaniu miłości bliźniego. - przez cały czas o was myślę, wciąż was bardzo lubię - mówi do swoich wychowanków, dzisiejszych 30-latków.Pablo Picasso apiać najdroższym artystą świata: jego film "Nagość na płycie rzeźbiarza" poszedł za nad 106 miliona dolarów. Pobił tym samym rekord ustanowiony 6 lat temu także przy użyciu dzieło Picassa i tegoroczny wynik za rzeźbę Alberto Giacomettiego. Najlepsze i najciekawsze dokumenty ponownie w Warszawie. W stolicy rusza przegląd Sztuka Dokumentu. Tematem tegorocznej imprezy jest 20-lecie obalenia komunizmu. Krzysztof Zanussi odebrał rozprawa honoris causa Uniwersytetu Opolskiego. Reżyser jest 32. wyróżnionym przy użyciu opolską uczelnię. Honorowe doktoraty dotychczas otrzymali m.in. Jan Paweł II, abp sutener Nossol, Stanisław Lem i Zbigniew Religa.

pogrzeb z pompą po ponad 500 latach


Pogrzeb po nad pięciuset latach od śmierci. W Olsztynie rozpoczynają się trzydniowe uroczystości pogrzebowe wielkiego astronoma, Mikołaja Kopernika. W sobotę jego szczątki zostaną złożone we fromborskiej archikatedrze.

Klocki nie dla zabawy


Klocki Lego zazwyczaj służą dzieciom do układania obrazów własnej wyobraźni. To jest zabawa. jak to samo robią dorośli, mówimy już o sztuce. W Nowym Jorku otwarto wystawę: "Cegiełka po cegiełce: Rzeźba Lego Nathana Sawayi".

Robin Hood na Wall Street, alias Cannes okres począć


Średniowieczni łucznicy, renesansowe księżniczki i maklerzy giełdowi XXI wieku, koreańskie pokojówki, zdekonspirowane agentki i najnowszy Woody Allen – będzie co spozierać na przestrzeni 63. festiwalu w Cannes. Rozpocznie go światowa premiera najnowszego Robin Hooda Ridleya Scotta

Złota Palma w Cannes za film o duchach


Wuj Boonmee, który potrafi przywołać swoje poprzednie życia Apichatponga Weerasethakula zdobył tegoroczną Złotą Palmę festiwalu w Cannes. Nagrody za reżyserię i dla najlepszej aktorki poszły we francuskie ręce Mathieu Amalric i Juliette Binoche, a Palmę dla najlepszego aktora podzielili pośrodku sobą Javier Bardem i Elio Germano.

19-letnia amatorka zaczarowała Eurowizję


Za rok quiz Eurowizji zorganizują Niemcy. Powód? W tegorocznym, 55. już z kolei, zwyciężyła ledwo 19-letnia Lena Meyer-Landrut. Pojawiła się "z nikąd", wygrała casting, a w finale w Oslo zwyciężyła jej numer "Satellite". - przenigdy nie sądziłam, że coś takiego przypadkiem mnie spotka - powiedziała na scenie. A potem, jak na amatorkę przystało, dodała: "Naprawdę muszę coraz raz śpiewać?". przedstawiciel nasz odpadł wcześniej, w półfinale.

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek

hydraulik Warszawa

hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia