przeszczep komórek skóry może pomóc osobom z bielactwem


Dzięki przeszczepowi komórek skóry są szanse na skuteczniejsze leczenie bielactwa nabytego, choroby, na którą cierpiał Michael Jackson - informuje serwis "BBC News/Health".

Naukowcy zbadali, czy marsjańskie wydmy są w ruchu. Okazuje się, że zależy to od tego, gdzie wydmy występują - jedne się przemieszczają, a inne od 100 tysięcy lat znajdują się w tym samym miejscu. opracowany przy użyciu naukowców z Politechniki Łódzkiej system monitorowania postępów leczenia udarów mózgu na podstawie analizy głosu otrzymał Grand Prix na 58. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków "Brussels Innova" w Brukseli - poinformowała rzeczniczka PŁ Ewa Chojnacka. Do 2013 r. każdy Europejczyk ma mieć dostęp do szerokopasmowego internetu, a do 2015 r. połowa będzie robić internetowe kupowanie - zapowiada Komisja Europejska w ogłoszonej Agendzie Cyfrowej, która ma przynieść informatyczną rewolucję w UE.Instytut Energii Atomowej - POLATOM podpisał umowę z amerykańską korporacją Covidien, jednym z głównych światowych dostawców izotopów wykorzystywanych w medycynie nuklearnej. IEA zapewni firmie dostawy izotopu o nazwie molibden 99. porozumienie podpisano w środę w Warszawie. W Teheranie zakończyła się Trzecia Międzynarodowa olimpiada Astronomiczna i Astrofizyczna. Polacy odnieśli na niej duże sukcesy - z trzema medalami (złoto, srebro i brąz) tudzież wyróżnieniem wraca z Iranu czterech polskich uczniów: Przemysław Mróz, Patryk Pjanka, Grzegorz Gajda i Rafał Sikora. Naukowcy znaleźli ślady wielkiej powodzi, która 13 000 lat temu dała początek ostatniemu zlodowaceniu na Ziemi - informuje gazeta "Nature". badanie przeszłości pozwala poznać naukowcom jak oceany reagują na zwiększone dostawy słodkiej wody i jakie wynikają z tego konsekwencje dla zmian klimatu.

dopiero co odkryty katalizator pozwala na łatwą i tanią produkcję wodoru ze zwykłej wody. Układ katalityczny jest nader stabilny, dzięki czemu substratem do wytworzenia wodoru może również być słona gadka szmatka morska, donosi "Nature".

Rząd Hiszpanii zaaprobował w piątek koncepcja walki z piractwem w internecie, przewidujący "szybką ścieżkę" prawną w celu zamykania stron, w pobliżu ostrzeżeń oferujących nielegalne pobieranie materiałów rozrywkowych. Naukowcy amerykańscy pracują nad prostym testem genetycznym, który pozwoli przewidzieć skuteczność określonej diety na forma życia odchudzającej się osoby.

W okolicach bieguna północnego Księżyca znaleziono kilkadziesiąt małych kraterów z wodą w postaci lodu. Jest to pokłosie ostatniej analizy map wykonanych z wykorzystaniem amerykański radar, który w latach 2008/2009 działał na pokładzie indyjskiej sondy Chandrayaan-1 badającej Księżyc. Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Ohio spędzili dwa miesiące w Andach peruwiańskich i przywieźli ze sobą dwa rdzenie z odwiertów, które mogą być najdłuższymi próbkami pobranymi z lodowców w tropikach - podaje internetowy serwis "Science Daily". Komórki żył w rozwijającym się sercu dają początek tętnicom wieńcowym - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature". Zdaniem badaczy pojęcie mechanizmu tego "przeprogramowania" komórek powinno doprowadzić do poznania sposobów tworzenia nowych tętnic wieńcowych.zawiłości rzadkich i mało dotąd poznanych orlików grubodziobych mają przybliżyć badania nad tym gatunkiem, na które pieniądze przeznaczy unia Europejska. Badania będą prowadzone nad Biebrzą (Podlaskie). To jedyne punkt w Polsce, gdzie bytują te ptaki. Jedne z największych zwierząt w dziejach, roślinożerne tytanozaury, były przystosowane do życia również w górach - informują naukowcy w piśmie "Paleobiology". Końcówka marca i pierwsza połowa kwietnia to najlepszy czas w tym roku do obserwacji Merkurego - poinformował PAP dr hab. Arkadiusz Olech z środek Astronomicznego PAN w Warszawie.

sondowanie jakości wody odprowadzanej do jeziora Gopło


Inspektorzy delegatury wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska w Koninie (Wielkopolska) rozpoczęli we wtorek ankieta jakości wody, którą Kopalnia Węgla Brunatnego Konin SA w Kleczewie (KWB) odprowadza z budowanej odkrywki Tomisławie do jeziora Gopło.

Nie ma zbrodni doskonałej, bo jest daktyloskopia


dziadostwo doskonała nie istnieje, ponieważ nie ma na świecie przestępcy, który byłby w stanie zatrzeć za sobą wszystkie ślady - twierdzą fachowcy. A w procesie identyfikacji przestępcy niezastąpiona wydaje się być daktyloskopia, która na ziemiach polskich stosowana jest od 100 lat. o ile Sherlock Holmes żył dziś, z pewnością zrezygnowałby ze swojej ulubionej dedukcji, na sprawa tej dyscypliny.

Naukowcy rozszyfrowali genom wszy ubraniowej


Międzynarodowa grupa naukowców zdołała rozszyfrować genom jednego z najbardziej nieansyconych krwiopijców na naszej planecie - wszy ubraniowej.

WHO:Pandemia grypy A/H1N1 słabsza niż zakładano


Pandemia Grypy A/H1N1 jest słabsza niż zakładano, a jej skutki są bliższe tych, które wystąpiły w 1957 i 1968 roku, czyli o wiele mniejsze niż w trakcie pandemii grypy w 1918 roku - powiedziała w poniedziałek w Genewie dyrektor generalna Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Margaret Chan.

USA testują nowe rakiety kosmiczne


We wtorek wcześnie rano czasu lokalnego z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie wystrzelona zostanie rakieta nośna Ares I-X, która zastąpi wycofywane z użytku amerykańskie wahadłowce, dowożące załogi i sprzęt do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek

hydraulik Warszawa

hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia