WIG20 kontynuuje dobrą passę


Na warszawskim parkiecie nieprzerwanie od 5 sesji królują byki. Taki postać ma obowiązek ustąpić coraz przedłużeniu. Bieżącym celem okolica popytowej jest liczebność 2400pkt. i w dalszej perspektywie 2450pkt. przedtem spadkami broni wsparcie 2330pkt.

Lechistan skład Energetyczna (PGE) jest w trakcie przygotowywania dokumentacji do ogłoszenia przetargu na wybór doradcy przy sprzedaży swojego pakietu 21,85 proc. akcji Polkomtela - poinformował PAP Jacek Strzałkowski, rzecznik PGE. ministerstwo skarbu chce sprzedać na aukcji należące do niego udziały spółki Unimor Radiocom w Gdańsku, producenta sprzętu radiokomunikacyjnego dla potrzeb lotnictwa - poinformowało ministerium skarbu. Licytację zaplanowano na 21 maja. Rząd Grecji przyjął w poniedziałek reformę systemu emerytalnego, wchodzącą w skład programu oszczędnościowego, który ma być wdrożony w zamian za pomoc finansową UE i MFW - poinformował w poniedziałek minister pracy i ubezpieczeń społecznych Andreas Lowerdos.Hiszpański członek rządu przemysłu zakomunikował w czwartek, że doszło do wstępnego porozumienia między Magna International Inc. a związkami zawodowymi reprezentującymi pracowników zakładu Opla pod Saragossą: zamiast 1350 pracowników zostanie zwolnionych 900 spośród liczącej 7500 osób załogi tej fabryki. Nastroje we francuskim biznesie w marcu wyraźnie się poprawiły. Spowolnienie przyrostu depozytów w lutym (do 11,3% r/r w przypadku gospodarstw domowych i 7,8% w przypadku firm) było podyktowane spadkiem oprocentowania - średnia stopa dla depozytów wynosiła 3,9%, w czasie gdy kwartał wcześniej 4,3%, podał narodowy pula krajowy (NBP) w piątek w komentarzu do danych o lutowej podaży pieniądza.

trzeci siedem dni marca rozpoczął się od osłabienia złotego. W południe za dolara wypada było zapłacić 2,8392 zł, za euro 3,8949 zł, a za szwajcarskiego franka 2,6776 zł, w toku gdy w piątek pod koniec dnia było to właściwie 2,8257 zł, 3,8868 zł 2,6668 zł. Jedynym wyjątkiem była duet GBP/PLN.

referat Regulacji Energetyki nie będzie pobłażliwie traktował firm energetycznych, które z różnych powodów nie dostarczały prądu. Jak zapowiedział w TVN CNBC biznes wiceprezes URE Marek Woszczyk, Enion spotka surowa grzywna za unikanie wypłacania rekompensat. Chodzi o instrukcję, w której dystrybutor opracował porządek działań mających zrazić klientów do ubiegania się o rekompensata za brak prądu. Kolejarze otworzyli oferty złożone w przetargu na renowacja warszawskiego Dworca Centralnego. Dokładniej - para oferty. I obie zdecydowanie przekroczyły oczekiwania PKP: szacowały one, że trzeba będzie zakapować ok. 27 milionów złotych, atoli oferenci oczekują prawie że dwa razy tyle.

Rzeczpospolita Polska energetyka nie ucierpiała na rezultat powodzi, jakkolwiek niektóre elektrownie dotychczasowy zagrożone. głodne kawałki uniemożliwia czyn na trzystu kilometrach dróg i siedemdziesięciu kilometrach torów kolejowych. serio ucierpiało kilka inwestycji drogowych na południu kraju - taki obraz wynika z relacji ministrów, przekazanyhc posłom na posiedzeniu Sejmu. Piątkowe wzrosty i nowe szczyty indeksów w USA nie mogły pokonać bez echa na warszawskim parkiecie, który zachowywał się w końcówce minionego tygodnia niezwykle słabo. Dlatego też bez większego zaskoczenia dla uczestników rynku, w poniedziałek od rana byki próbowały zmniejszyć dysproporcję w zachowaniu się naszego rynku w stosunku do głównych indeksów. gros danych fundamentalnych publikowanych w tym miesiącu była lepsza od oczekiwań. rozkład instytutu ZEW wyniósł 45,1 pkt., rejestr NY Empire State 24,91 pkt., rozkład FED z Philadelphii 17,6 pkt., ewidencja ISM dla przemysłu 58,4 pkt., wprawdzie rejestr Chicago PMI 62,6 pkt.Polacy należą do największych przeciwników euro pośród narodów UE - wynika z przedstawionych w pierwszy dzień tygodnia na konferencji prasowej badań Eurobarometr 72. Od rana ustawiają się w całych Włoszech długie kolejki do barów i kolektur, gdzie sprzedawane są kupony popularnej gry liczbowej Superenalotto. W czwartek można w niej wygrać 143,9 miliona euro. Ta najwyższa w historii włoskiego "totka" kumulacja to wynik braku trafionej "szóstki" od końca stycznia. Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku zebrali najwięcej punktów w kolejnym, VIII już rankingu gazety "Parkiet", którego wyniki oparte są na wskazaniach zarządzających TFI, OFE i asset management. Powody do satysfakcji mogą mieć także analitycy Domu Maklerskiego Banku Handlowego a DM IDMSA.

targowisko płatniczy czeka na dane z rynku pracy w USA


rynek walutowy w piątek będzie znajdował się pod wpływem oczekiwania na oficjalne publikacje na dane nt. liczby zarejestrowanych nowych bezrobotnych i stopy bezrobocia w Stanach Zjednoczonych, które poznamy po południu. Jeśli będą one zgodne z oczekiwaniami lub lepsze możliwe jest, że waluty rynków wschodzących, w tym polski będą miały szanse na umocnienie, dzięki większemu apetytowi na ryzyko, uważają ekonomiści.

niezdrowy baks będzie kluczowy!


Ceny złota osiągnęły w środę nowy, rekordowo urojony poziom, bo taniejący baks spowodował ewolucja popytu na kruszce - podają dealerzy.

Polsce gazu starczy na "wiele, masa tygodni"


Nawet jeśli konflikt lotny między Białorusią i Rosją się zaogni, Kraj nad Wisłą nie powinna się obawiać przerw w dostawach gazu - zapewniali na wspólnej konferencji premier Donald Tusk i wicepremier Waldemar Pawlak. - Na wiele, co niemiara tygodni Rzeczpospolita Polska jest zabezpieczona - mówił premier. PGNiG jak dotychczas nie zauważyło zmniejszenia dostaw do Polski.

Sesja na GPW skończyła się lekkimi spadkami po słabszych danych z USA


Środowa sesja na warszawskiej giełdzie zakończyła się bezapelacyjnie spadkami w związku z negatywną reakcją na dane makro z USA. opodal to na rynku dominuje czekanie na święta i końcówka tygodnia również powinna upłynąć pod znakiem giełdowego marazmu, uważają analitycy.

Strajkujący powrócili do pracy przy projekcie Woodside


Strajkujący robotnicy zatrudnieni przy dużym projekcie płynnego gazu ziemnego, realizowanym z wykorzystaniem australijskie Woodside Petroleum Ltd, powrócili w sobotę do pracy po ośmiodniowej przerwie, podała spółka i przedstawiciele związków zawodowych.

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek

hydraulik Warszawa

hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia