nieznany festiwal kinematograficzny na mapie polski


Regiofun - taką nazwę będzie nosił nowy festiwal filmowy promujący kino wspierane przez regionalne fundusze. Pierwsza wersja odbędzie się jesienią w Katowicach - powiedziała w czwartek Magdalena Piekorz z Instytucji Filmowej "Silesia-Film".

Zadebiutował wykorzystanie Ryszarda Riedla w dramacie biograficznym "Skazany na bluesa", ale w przyszłości grywał nic bardziej błędnego w komediach - "Testosteron", "Lejdis", "To nie tak, jak myślisz, kotku" czy "Idealny gościu dla mojej dziewczyny". Największą fama przyniosła mu jakkolwiek przeznaczenie Maksa Skalskiego w serialu "Niania". 14 sierpnia do kin wejdzie "Operacja Dunaj", w której artysta dramatyczny znów rozbawi widzów. Dokumentalny film "Exit Through the Gift Shop" w reżyserii uznanego brytyjskiego artysty ulicy Banksy'ego prezentowany zostanie abstrahując od konkursem w ramach 60. festiwalu w Berlinie, który odbędzie się w dniach 11-21 lutego. W czwartek, 1 kwietnia o godz. 20.00 we wrocławskiej Kalaczakrze odbędzie się release melanż z okazji nowej płyty grupy Job karma zatytułowanego "Punkt". Za oprawę muzyczną imprezy odpowiada DJ Mark Nox, odbędą się również pokazy filmów.Nowa, francuska płyta Stacey Kent ukaże się 22 marca 2010 nakładem EMI Blue Note. Krążek zatytułowany jest "Raconte-moi..." (Opowiedz mi). Kayah popłynęła w kilkudniowy rejs największym statkiem pasażerskim świata "Oasis the Seas". W podróży do Miami i na Karaiby towarzyszył jej Olivier Janiak z kamerą "Co za tydzień". Robert De Niro znów w świetnej formie. W amerykańskiej wersji słynnego filmu Giuseppe Tornatore "Wszyscy mają się dobrze", jako Frank, papa czworga dorosłych dzieci, poszukiwać będzie prawdy o swojej rodzinie. klisza pojawi się na polskich ekranach 8 stycznia.

Muzyka zespołu Sigur Rós będzie towarzyszyć filmowi "The Boys Are Back" z Clive'em Owenem w roli głównej.

W niedzielę 13 czerwca odbędzie się chat z Anitą Werner, znaną dziennikarką stacji TVN 24. Zapraszamy od godziny 8.30. do rozmowy. Brad Pitt i Angelina Jolie ogłosili, że przekażą milion dolarów na pomocnik humanitarna dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti - poinformowało w czwartek, 14 stycznia, czasopismo "People".

Rzeczpospolita Polska jest gościem honorowym tegorocznych targów książki w Pradze – Svet Knihy – które odbędą się w dniach od 13 do 16 maja 2010. Polskie stoisko a program towarzyszący targom organizuje Instytut Książki i Instytut własny w Pradze. Kompozytor muzyki poważnej, twórca muzyki filmowej, pianista i dyrygent Wojciech Kilar został laureatem specjalnej, jubileuszowej nagrody Totus 2009, przyznawanej za pośrednictwem Fundację Konferencji Episkopatu lokalny "Dzieło Nowego Tysiąclecia". premia została przyznana za "wytrwałe otwieranie dróg piękna, wiodących ku wierze, nadziei i miłości, dokonywanego za pośrednictwem krocie lat i w wielu wymiarach życia". Jubieluszowa, 60. model festiwalu Berlinale uhonoruje dwójkę artystów, którzy na różne sposoby wpłynęli na postać powojennego kina w Niemczech. Hanna Schygulla i Wolfgang Kohlhaase otrzymają z tej okazji honorowe Złote Niedźwiedzie.Wygląda na to, że absurdalna utwór komediowy Davida O. Russella, która od kilku lat nie może zostać sfinalizowana, może w końcu trafić na ekrany. Od upragnionej mety dzieli ją już tylko jedna scena. Andrzej Chyra i Olga Kurylenko będą gwiazdami filmu "The land of Oblivion" w reżyserii Michale Boganim. Dla cenionej dokumentalistki ("Odessa… Odessa!") będzie to debiut fabularny. Gwyneth Paltrow dołączyła do obsady filmu "The Danish Girl", w którym wystąpi u boku Nicole Kidman - poinformował magazyn "Variety".

Przyznano filmowe polskie Złote Taśmy za 2009 rok


Filmy "Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego i "Biała wstążka" Michaela Hanekego uhonorowano Złotymi Taśmami za rok 2009, nagrodami polskich krytyków filmowych.

Ruszają Filmy Świata Ale Kino!


W czwartek , 19 listopada, rozpoczyna się 5. edycja festiwalu Filmy Świata Ale Kino! W tym roku pokazanych zostanie w sumie 19 filmów z - Dalekiego Wschodu (9 tytułów), Bliskiego Wschodu (5 tytułów), Ameryki łacińskiej (4 tytułów) i Afryki (1 tytuł).

Debiutancki album Nirvany w poszerzonej wersji


Z okazji 20-lecia premiery albumu "Bleach", wytwórnia Sub Pop przygotowała reedycję. Poszerzona wersja debiutu Nirvany za oceanem ujrzy światło dzienne 3 listopada.

Rammstein dał ognia!


Niezwykłe zjednoczenie ciężkiej muzyki z efektownymi pokazami pirotechnicznymi - takiego show, jakie w piątek (27 listopada) w katowickim Spodku dała skład Rammstein, niegdyś w Polsce nie było.

Metal Hammer: Pain Of Salvation i Votum


Szwedzka formowanie Pain Of Salvation oraz otucha polskiej sceny progresywnej, całość Votum to kolejne ujawnione gwiazdy Metal Hammer Festival (Spodek w Katowicach, 27 sierpnia).

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek

hydraulik Warszawa

hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia