Gala w f-moll i e-moll


Światowej sławy pianiści Dang Thai Son i Garrick Ohlsson wystąpili w ciągu uroczystego koncertu galowego w Teatrze Wielkim, uświetniające 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Na gali pojawili się m.in. premier Donald Tusk a członek rządu kultury Bogdan Zdrojewski.

Czy Władysław Sikorski zginął w katastrofie samolotu? Czy przypadkiem został zamordowany?  Na te pytania stara się odpowiedzieć błona fotograficzna i serial Generał: zamach na Gibraltarze. 100 największych gwiazd Hollywood wzięło udział w maratonie telewizyjnym na przedmiot Haiti. Wśród śpiewających znalazły się m.in. Christina Aguilera, Sting i Shakira, a telefony odbierali Robert de Niro czy Steven Spielberg. Celem gwiazd było narada miliarda dolarów na idea zniszczonej za pomocą trzęsienie ziemi wyspy. Średniowieczni łucznicy, renesansowe księżniczki i maklerzy giełdowi XXI wieku, koreańskie pokojówki, zdekonspirowane agentki i najświeższy Woody Allen – będzie co spozierać na przestrzeni 63. festiwalu w Cannes. Rozpocznie go światowa premiera najnowszego Robin Hooda Ridleya Scotta1 stycznia to dwadzieścia cztery godziny Domeny Publicznej. Tego dnia wygasają prawa autorskie do dzieł autorów, którzy zmarli zanim 70 laty. W tym roku powszechną własnością stają się dzieła m.in. Romana Dmowskiego, Tadeusza Dołegi-Mostowicza, św. Urszuli, czy Zygmunta Freuda. Aukcja była krótka - trwała skoro tylko osiem minut, - ale wyjątkowo zaciekła. ostatecznie w londyńskim domu aukcyjnym Sotheby's padł najlepszy wynik w historii aukcji dzieł sztuki. People's Choice Awards rozdane! Amerykanie po raz 36. wybrali swoje ulubione gwiazdy popkultury. Największymi triumfatorkami okazały się piosenkarka Lady GaGa i aktorka Sandra Bullock, które zgarnęły po dwa statuetki, a dodatkowo błona fotograficzna "Zmierzch", kto zdobył kwartet wyróżnienia.

Z trzydniowym opóźnieniem z powodu żałoby narodowej, startuje przegląd Off atut Camera w Krakowie. Bez Colina Farrella i Alicji Bachledy-Curuś, ale za to z mnóstwem interesujących projekcji i konkursów, akcja oficjalnie rusza o godz. 19 w kinie Kijów.

Od rozpoczęcia oskarowej gali dzielą nas już wręcz przeciwnie godziny, a przedtem Kodak Theater trwają ostatnie przygotowania. czerwień dywan przykryty jest nieprzemakalną folią - podobnie jak w ubiegłym roku w Hollywood pada deszcz. And the Oscar goes to... Jamesa Camerona, czy jego eksżony Kathryn Bigelow? Nagrodzone zostanie największe widowisko świata, czy optymalny celuloid o Iraku? Oskarowy pojedynek zapowiada się wielce ekscytująco, bo - jak rozumie się samo przez się - nie ma jak pomieszanie prywatnych emocji z zawodową rywalizacją.

Dziennikarka TVN24 i TVN Anita Werner otrzymała Telekamerę w kategorii "Osobowość - informacje i publicystyka". najbardziej lubianą pogodynką okazała się zaś Dorota Gardias, plus z TVN Meteo. występ "Tutejsi" nazywany białoruskim "Weselem", "Teksańska masakra piłą mechaniczną" czy "Antychryst" Larsa von Triera - to niektóre ze 107 obrazów, których Białorusini oglądać nie mogą, chociaż nie legalnie. Tamtejsze ministerstwo kultury opublikowało nieznany zestaw danych filmów zakazanych, których nie można ujawniać na okręg kraju. To był finał godny mistrzów. Natasza Urbańska i Anna Mucha szturmem przeszły do finału 10. edycji "Tańca z Gwiazdami", co sfera zaskakując widzów coraz lepszymi umiejętnościami tanecznymi. Jury programu nie potrafiło wskazać, która z nich jest lepsza, a "dziesiątki" dla gwiazd były standardem. ostatecznie głosami widzów (50,01 do 49,99), wygrała Anna Mucha.nowy "Robin Hood" i "Alicja w Krainie Czarów", filmy Martina Scorsese, braci Coen, Romana Polańskiego i Clinta Eastwooda - i poprzedni Heatha Ledgera, multum sequeli, prequeli i remake'ów, a również superbohaterowie w sandałach, cylindrach a tytanowych zbrojach - to całość obejrzymy w kinach w przyszłym roku. zabawa w kowbojów i Indian coraz w życiu nie była tak droga. najpóźniejszy hit na rynku gier video pozwalający na personifikacja się w rolę rewolwerowca z Dzikiego Zachodu, kosztował ok. 100 mln dolarów. Zainwestowane w zryw gry kasa pośpiesznie się natomiast zwrócą, bo "Red Dead Redemption" sprzedaje się jak świeże bułeczki. gwiazda Hollywood Russel Crowe, ku ogromnemu zdumieniu turystów i rzymian wystąpił w sobotę na Placu Hiszpańskim z krótkim koncertem. Towarzyszyła mu zespół Merry Men, złożona z aktorów grających w filmie Robin Hood, w którym Crowe wcielił się w tytułową rolę.

oryginał Boska z jaj


Ukraińcy wpadli na oryginalny wybieg uczczenia zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W kijowski Soborze Mądrości Bożej pokazali podobiznę Matki Boskiej stworzoną z... jajek wielkanocnych.

Jackson bardziej "kinowy" niż Fawcett. "Porażka"


Kto ma więcej wspólnego z kinem - "Aniołek Charlie'go" czy król Popu? Amerykańska Akademia Filmowa uznała, że Michael Jackson i wykluczyła Farrah Fawcett z In Memoriam - oscarowej prezentacji tych ludzi kina, którzy w minionym roku zmarli.

"Idący człowiek nr 1" za 104 mln USD


licytacja była krótka - trwała dopiero co osiem minut, - ale niezmiernie zaciekła. ostatecznie w londyńskim domu aukcyjnym Sotheby's padł rekord w historii aukcji dzieł sztuki.

Cel: Nie dostarczyć wstydu synowi


Gwiazda "Seksu w wielkim mieście" Sarah Jassica Parker przyznała, że wprawdzie cyklicznie zadziwia ekstrawagancjami stylistycznymi, na co dzień ubiera się na chybcika i tak, żeby nie przynosić wstydu synowi.

Jan Wejchert uhonorowany Superwiktorem


Jan Wejchert, umarlak w październiku założyciel Grupy ITI, został uhonorowany w piątek specjalnym Superwiktorem. premia ta przyznawana jest za agregat osiągnięć.

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek

hydraulik Warszawa

hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia