"Banksy zmarł ostatniej nocy"


Banksy, tak jak cieszący się popularnością co zamknięty w sobie brytyjski artysta, którego prace zdobią ściany w zamian na całym świecie, w niedzielę zadebiutował jako reżyser. Premiera jego filmu dokumentalnego "Exit Through The Gift Shop", to jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznego Berlinale.

Za rok quiz Eurowizji zorganizują Niemcy. Powód? W tegorocznym, 55. już z kolei, zwyciężyła dopiero co 19-letnia Lena Meyer-Landrut. Pojawiła się "z nikąd", wygrała casting, a w finale w Oslo zwyciężyła jej piosenka "Satellite". - przenigdy nie sądziłam, że coś takiego przypuszczalnie mnie spotka - powiedziała na scenie. A potem, jak na amatorkę przystało, dodała: "Naprawdę muszę jeszcze raz śpiewać?". Reprezentant polski odpadł wcześniej, w półfinale. Ile białych kropek znikło w jego paszczy, tego nie wie nikt. Pac-Man ma już 30. lat i permanentnie niezaspokojony apetyt. Mąż zmarłej w grudniu aktorki Brittany Murphy, scenarzysta Simon Monjack został znaleziony nieżywotny w niedzielę w swoim domu w Hollywood Hills - pisze "LA Times". wzgląd śmierci na razie nie jest znana - podała policja w Los Angeles.Bono - prowadzący grupy U2 trafił w piątek do szpitala w Monachium - podała oficjalna stronica internetowa zespołu U2.com. Muzyk dostał kontuzji kręgosłupa podczas przygotowań do trasy koncertowej zespołu i musiał ukończyć operację. Nie wiadomo, gdy wyjdzie ze szpitala. zwieńczony z wielkim rozmachem i ogromnym budżetem, szacowanym na 237 milionów dolarów. zrealizowany w dwóch technikach: tradycyjnej 2D i nowej - 3D. Na postprodukcję tego filmu przeznaczono aż dwa lata. I w ostatecznym rozrachunku trudno nie przeznaczać - "Avatar" jest przełomem w kinematografii. Bono, Rihanna, Timberlake i Shakira - m.in. oni zagrają w specjalnych, charytatywnych koncertach na sprawa pomocy ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti. Imprezy odbędą się w Anglii i USA. Jedną z nich poprowadzi sam George Clooney.

Tomasz Bagiński nie raz dowodził, że jest w awangardzie cyfrowych technologii stosowanych na potrzeby kina. obecnie atoli - literalnie - wybiega poprzednio łańcuch polskich filmowców. jak pierwszy nasz reżyser, jak jeden mąż z zespołem ze uczelnia Platige Image, nakręcił krótkometrażową produkcję w trzech wymiarach.

Mo'Nique słynie nie owszem ze znakomitej gry aktorskiej, ale również z tego, że nie goli nóg. Nigdy, poniekąd na "wielkie wyjścia". Co prawda na oscarowej gali gwiazda pojawiła się w długiej do ziemi sukni, ale plotkuje się, że aktorka pozostała wierna swoim nawykom. Polka zagra u boku najsłynniejszego agenta świata. To pewne - pisze "Super Express". Nazywa się Joanna Ignaczewska, ma 25 lat i do tej pory grała głównie w polskich serialach. w tym momencie choć ma szansę na międzynarodową karierę.

Żonglerzy, anioły na szczudłach, dzieci w przebraniach giermków, dworzan i rycerzy tudzież setki warszawiaków ruszą w niedzielę we właściwym czasie w samo południe w kolorowym Orszaku Trzech Króli. Wielkie jasełka zorganizowane zostaną w stolicy pozostały raz. Na czele trzech barwnych orszaków: europejskiego, afrykańskiego i azjatyckiego – stanie arcybiskup Kazimierz Nycz. tramwaj nazwany pożądaniem to osobliwa tragedia, w której nikt nie umiera. chociaż nie dosłownie. Un tramway w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, wystawiany w paryskim teatrze L’OdĂŠon z Isabelle Huppert i Andrzejem Chyrą w rolach głównych, pokazuje jednak, że umrzeć wolno na krocie sposobów. Spektakl, rychło do obejrzenia w Warszawie, jest prawdziwą podróżą do piekła  dla znakomitej w roli Blanche Huppert. Dla widza zresztą też. W Rzymie otworzono wystawę obrazów Caravaggia. Bilety na nią zarezerwowało już 50 tys. osób. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Europie w najbliższych tygodniach.Bono - prowadzący grupy U2 trafił w piątek do szpitala w Monachium - podała oficjalna strona internetowa zespołu U2.com. muzyk dostał kontuzji kręgosłupa w ciągu przygotowań do trasy koncertowej zespołu i musiał ukończyć operację. Nie wiadomo, kiedy wyjdzie ze szpitala. Norweski archeolog i biznesmen Hans Gude Gudesen, kto kupił dom Ingmara Bergmana na wyspie mimo Gotlandii, zamierza dopuścić się tam główny punkt sztuki. biznesmen uzyskał na to zgodę rodziny reżysera - poinformowały w piątek szwedzkie media. Pięć obrazów: Picassa, Matisse'a, Braque'a, Legera i Modiglianiego, wartych ok. 500 mln euro, skradziono z Muzeum Sztuki Nowoczesnej Miasta Paryża. Złodzieje mieli ułatwione funkcja - według dziennika "Le Parisien", w placówce od dwóch miesięcy nie działał alarm.

Ach co to była za noc!


Dziesiątki muzeów, setki galerii i tysiące zwiedzających. Za nami kolejna Noc Muzeów, już siódma. W całej Polsce do późnych godzi nocnych, Polacy chłonęli kulturę.

Złota Palma w Cannes za klisza o duchach


Wuj Boonmee, który potrafi zawezwać swoje poprzednie życia Apichatponga Weerasethakula zdobył tegoroczną Złotą Palmę festiwalu w Cannes. Nagrody za reżyserię i dla najlepszej aktorki poszły we francuskie ręce Mathieu Amalric i Juliette Binoche, a Palmę dla najlepszego aktora podzielili między sobą Javier Bardem i Elio Germano.

Tajne komplety jawne jak nigdy


Ławki w jawny, hucpiarski podejście rozmieszczone będą po całym skwerze Wizytek w Warszawie. Dekonspirują się dodatkowo wykładowcy: Agata Passent, Tomasz Sianecki, Przemek Truściński, Jan Lityński. Po 70 latach nie zmieniło się jedno: chcą uchować pamięć poprzednio zapomnieniem.

"Niewinni Czarodzieje" opanowali Warszawę


chyba że chcesz wyszukać Warszawę na nowo i zwietrzyć się dumnym, że jesteś częścią stołecznej społeczności, a pod ręką tym coraz się wspaniale zabawiać - ta impreza jest dla ciebie. Ruszyła czwarta edycja festiwalu "Niewinni Czarodzieje. Hłasko-Młynarski-Osiecka".

Jarre wylądował w Spodku


To była prawdziwa biesiada dla fanów muzyki elektronicznej i wielbicieli spektakularnych widowisk. W katowickim Spodku wystąpił bo Jean Michel Jarre.

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek

hydraulik Warszawa

hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia