wiosenny czas owszem z TVN


Na wiosnę przystanek TVN przygotowała dla swoich widzów nową, wybitnie atrakcyjną ofertę. Nowe odcinki popularnych seriali i nieznane dotąd propozycje, największe hity wielkiego ekranu, taneczne show "You Can Dance – Po prostu tańcz" i "Taniec z gwiazdami", programy Kuby Wojewódzkiego i Szymona Majewskiego, ale także publicystyka na najwyższym poziomie - na to samo w TVN.

wykaz nominacji do Oscarów ogłoszona zostanie jeszcze we wtorek, ale już nie jest tajemnicą, kto w tym roku jest kandydatem do innej słynnej nagrody. Na Złotą Malinę mają szansę m.in. Eddie Murphy ("Wyobraź sobie"), John Travolta ("Stare wygi"), zdobywczyni sześciu Grammy Beyonce ("Obsesja"), a co więcej seksowna Megan Fox ("Zabójcze ciało". Spore szanse na "złotą" figurkę mają twórcy filmów: "Transformers: zemsta upadłych" i "Zaginiony ląd". Andrzej Wajda znowu doceniony. krajowy reżyser, który na swoim koncie ma Oscara za całokształt twórczości, w sobotę otrzymał kolejną nagrodę - Europejskiej Akademii Filmowej (niegdysiejsze "Felixy"). Tym razem jury doceniło jego najpóźniejszy klisza "Tatarak". Nagrodę - za film krótkometrażowy - otrzymał plus reżyser Marcel Łoziński. Film "Królik po berlińsku" w reżyserii Bartka Konopki otrzymał nominację do Oscara w kategorii optymalny krótkometrażowy klisza dokumentalny. - To baśń o królikach, które są tchórzliwe i nie wychodzą z wyjątkiem stado. Są uwięzione, ale bezpieczne. Gdy raptem szycha burzy mur, króliki nie wiedzą, co ze sobą uczynić - opowiada Konopka.- Artysta nie musi cierpieć, aby zademonstrować cierpienie (...). A żyjemy w mrocznym, pełnym problemów świecie - mówi o sobie David Lynch w specjalnym wywiadzie dla tvn24.pl. O prognozie pogody dla kina, strachu poprzednio śmiercią a jego planach dotyczących Polski. Obrażanie się na internetowe piractwo jest równie skuteczne jak obrażanie się na góra - uważa Andrzej Sapkowski. Piratów rozumie, bo - jego zdaniem - 50 złotych za płytę z muzyką to sporo. - Nie powinny raczyć się więcej niż 15 złotych - ocenia pisarz. Audiobook z jedną z jego powieści, który niedawno trafił do sklepów, kosztuje... 59. Udało jej się namówić Wisławę Szymborską na szczere wyznania zanim kamerą. Pomógł gród podwawelski i... papierosy!

Kręcili całą noc, skończyli nad ranem. O 4 w kościele Księży Pallotynów w Otwocku zakończyły się do nagrania filmowe do teledysku "Holy is His Name" ("Święte jest nazwa Jego"). Muzykę do opartego na biblijnym tekście utworu jest amerykański artysta-misjonarz John Michael Talbot. clip ma dawać awans jego listopadowy przybycie do Polski.

większa część krytyków rozpływa się nad najnowszym filmem Romana Polańskiego, a sektor filmowa zarzeka się, że nagroda na Berlinale dla reżysera nie ma żadnego politycznego podtekstu. Włoska prasa zastanawia się tymczasem czy srebrzysty miś za "Autora Widmo" to przypadkiem nie próba zadośćuczynienia? Od słuchania muzyki klasycznej zdaje się krowy dają więcej mleka. Ale czy utwory Fryderyka Chopina mogą wpłynąć pozytywnie na giełdowych inwestorów? To się okaże za tydzień.

jeśli jako boss Związku Artystów Scen Polskich nie dostanę honorarium i będę odpowiadać swoim majątkiem za finanse ZASP, to nie będę prezesować Związkowi - takie ultimatum postawiła aktorka Joanna Szczepkowska, którą w piątek delegaci wybrali na prezesa Związku. Rzeczpospolita Polska premiera dokumentu Katarzyny Kolendy Zaleskiej o Wisławie Szymborskiej już w środę o 20 w warszawskim Multikinie Złote Tarasy. Obecność zapowiedział m.in. premier Donald Tusk z żoną. Samej Noblistki wszelako ne będzie. Szeroka publiczność film o polskiej poetce zobaczy w TVN już 28. lutego o godz. 22:25. W wieku 72-lat zmarł Erich Segal, skryba popularnej powieści "Love Story". Przyczyną śmierci był zawał serca - poinformowała we wtorek jego córka.Tysiące delfinów ginie raz w roku u wybrzeży Japonii. Są zabijane tradycyjnie, harpunami, za pośrednictwem miejscowych rybaków, a ich mięso trafia na japońskie stoły. Sfilmowali ich za pomocą szpiegowskiego sprzętu amerykańscy filmowcy. I dostali za to Oscara. "Zatokę delfinów" jest dozwolone przyjrzeć się na Planet Doc Review, a za dwa tygodnie w kinach. Znana na całym świecie modelka polskiego pochodzenia Joanna Krupa wystąpi w najnowszej edycji "Tańca z Gwiazdami". Piękna modelka pojawi się w amerykańskiej wersji show. Mari Boine, norweska śpiewaczka porównywana cyklicznie do Bjork, zaśpiewa w warszawskiej Filharmonii Narodowej. z początku jej występ umyślny był na 17 maja, ale z powodu choroby artystki został zarządca na 7 czerwca.

Jest nowy Hey


Posłuchajcie utworu "Umieraj stąd", który promuje najnowszy album filatelistyczny zespołu "Miłość!Uwaga!Ratunku!Pomocy!".

Ach co to była za noc!


Dziesiątki muzeów, setki galerii i tysiące zwiedzających. Za nami kolejna Noc Muzeów, już siódma. W całej Polsce do późnych godzi nocnych, Polacy chłonęli kulturę.

W Atenach Zbigniew Preisner zajrzał w duszę


Po roku przerwy światowej sławy kompozytor Zbigniew Preisner jeszcze raz koncertował. W przepięknej ateńskiej sali koncertowej Megaro Mousikis jego muzyki przyszło posłuchać dwa tysiące osób. – Uwielbiam tu grać. Grecy mają podobną duszę do nas. Pokazują, że w muzyce szukają czegoś więcej niż podrobionych, plastikowych panienek – mówi nam Preisner.

Paryż świętuje rocznica urodzin "Asterixa"


Niski, wąsaty, gdy wypije - silny jak armia. chojrak słynnej francuskiej serii komiksów, Asterix, i jego kompani w czwartek obchodzą 50-te urodziny. W najpopularniejszych miejscach stolicy Francji pojawiły się z tej okazji gigantyczne rzeźby i obrazy przypominające o przygodach pewnej galijskiej wioski, która nigdy nie została zdobyta przez Cezara.

"Dziwny jest teń świat" spiął Fryderyki


drużyna Hey otrzymała najwięcej, bo sześć Fryderyków 2010. W tym roku listę laureatów zaledwie odczytano na zakończenie specjalnego koncertu "Fryderyk 2010. Artyści w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku".

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek

hydraulik Warszawa

hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia