USA zapewniają, że uszanują suwerenność Jemenu


Pentagon zapewnił w czwartek, że Ameryka Zjednoczone będą respektowały suwerenność Jemenu i ich zastosowanie w tym kraju ograniczy się do szkolenia sił bezpieczeństwa i działań w dziedzinie wywiadu w związku z zagrożeniem ze strony Al-Kaidy.

bezspornie potępiamy akcja Romana Polańskiego, ale tak jak pomagamy innym polskim obywatelom, tak i jego objęliśmy pomocą konsularną - powiedział w piątek dyrektor polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, pytany na konferencji prasowej w Brukseli o reżysera, kto tego dnia został przeniesiony do aresztu domowego. polski konserwator Lech Chwilczyński, wybitny z prac w katedrze na Wawelu, uczestniczył w renowacji sztokholmskiej katedry Storkyrkan, w której w sobotę następczyni szwedzkiego tronu księżniczka Wiktoria weźmie ślub z "człowiekiem z ludu" Danielem Westlingiem. Lu Yueting, 36-letni Chińczyk, który jest oskarżany o zatrucie pierogów, został zatrzymany za pośrednictwem policję. impreza Chińczyka wywołał spięcie dyplomatyczne na linii Pekin-Tokio - informuje serwis bbc.co.uk.16-letnia Abby Sunderland z Kalifornii ruszyła w sobotę w nieżonaty rejs wokół globu. jeżeli jej się uda, będzie najmłodszą osobą na świecie, która tego dokona. premier Gordon Brown wzburzony na sekretarkę, która nie nadążała za jego dyktandem, butnie ściągnął ją z krzesła i zasiadł poprzednio komputerem, aby samemu skreślić tekst - donoszą brytyjskie media. - To jedno z trudniejszych lotnisk na jakich lądowałem - powiedział TVN24 o lotnisku w Smoleńsku przewodnik Tomasz Pietrzak, kto lądował tam dwa lata temu rządowym Tu-154M. Zaznaczył, że często występują tam trudne uzdolnienie atmosferyczne, a te, jak się wskazuje, miały wpływ na katastrofę Tupolewa z parą prezydencką na pokładzie.

Połowa włoskich narciarzy nie chce jeździć w kaskach na nartach - taki jest wynik kontroli przeprowadzonych przez karabinierów na niektórych stokach we Włoszech. W kraju tym kaski muszą mieć w toku jazdy na nartach dzieci do 15. roku życia.

Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec wysoko pokonało na własnym lodzie Aksam Unię Oświęcim 8-3. Sosnowiczanie kontrolowali tok spotkania od początku do końca. - Byliśmy lepsi, pewno wszyscy to przyznają - mówił po spotkaniu Milan Skokan, trener gospodarzy. W miarę zbliżania się ukraińskich wyborów prezydenckich główni bohaterowie kampanii składają coraz śmielsze oświadczenia. prezes rady ministrów Julia Tymoszenko ogłosiła właśnie, że jeśli nie przejdzie do drugiej tury, udzieli poparcia swojemu rywalowi prezydentowi Wiktorowi Juszczence.

Wesley Sneijder najprawdopodobniej pozostanie w Realu Madryt. Jak informuje kronika "AS", zawodnik odrzucił propozycje z Interu Mediolan i Manchesteru United. Jedna osoba został ranna, gdy składający się z 16 wagonów skłonność towarowy wypadł z torów pośrodku Zagrzebiem a Rijeką w Chorwacji - podały tamtejsze media. część partii chadeckich CDU/CSU w niemieckim Bundestagu jednogłośnie zaakceptowała w piątek projekty ustaw kompetencyjnych, koniecznych do zakończenia z wykorzystaniem Niemcy ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.Ukraina może przystąpić do Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ros. ODKB) wyłącznie na własne życzenie - oświadczył we wtorek w Kijowie prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. dyrektor światowej związku producentów lotniczych, wyraził swoje zaniepokojenie w związku ze spodziewanymi sankcjami, jakie zamierza nałoży Pekin na amerykańskie firmy, które były zaangażowane w sprzedaż broni dla Tajwanu. Zaapelował o rozpoczęcie nowych negocjacji pomiędzy Pekinem i Waszyngtonem - podaje China Daily. Z bułgarskiego sektora hazardowego wpłynie do budżetu o nieledwie 20 proc. więcej podatków za 2009 rok niż z sektora bankowego - poinformował dziennik "Sega", powołując się na źródła w Ministerstwie Finansów.

finis w Kijowie. ME w 4 ukraińskich miastach!


Obradujący w portugalskiej Maderze komisja Wykonawczy UEFA podjął decyzje w sprawie miast-organizatorów piłkarskich mistrzostw Europy EURO 2012. W ukraińskiej części turnieju mecze rozgrywane będą w czterech miastach: Kijowie, Doniecku, Charkowie i Lwowie.

Iran: stracono szefa sunnickiego ruchu rebelianckiego


W Iranie w niedzielę stracono za pośrednictwem powieszenie szefa organizacji sunnickich rebeliantów Jundallah (Żołnierze Boga) Abdulmalika Rigiego, którego oskarżono o udział w zamachach terrorystycznych - poinformowała państwowa telewizja.

Smuda już opracował taktykę na Euro 2012


- Nie jestem czarodziejem na odwrót trenerem - powiedział bramkarz piłkarskiej reprezentacji krajowy Franciszek Smuda 24 godziny przed towarzyskim meczem z Kanadą w Bydgoszczy. Prosił o cierpliwość i zapewnił, że gra zespołu narodowego ściągnie na trybuny tłumy widzów.

17-letnia wdowa - zamachowczyni z metra


Rosyjscy śledczy zidentyfikowali jedną z szahidek odpowiedzialnych za poniedziałkowy machnięcie w moskiewskim metrze - to 17-letnia wdowa pod kaukaskim bojowniku. O sprawie informuje rosyjski dziennik "Kommiersant".

legia wraca do zdrowia


Po dwóch dniach przerwy piłkarze Legii wrócili do treningów. Sytuacja kadrowa w zespole Jana Urbana uległa znacznej poprawie.

hydraulik Twierdza ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Lokalny, hydrauliczna wsparcie na terenie hydraulik Warownia ponad Wisłą, usługi hydrauliczne Syreni warownia, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Miasto stołeczne Krajowy, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą, usuwanie usterek

hydraulik Warszawa

hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Miasto stołeczne Własny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Syreni warownia, larum hydrauliczne Warszawa Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Własny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, pomoc hydrauliczna Miasto stołeczne Lokalny, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni warownia, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Własny, krzyk hydrauliczne Syreni warownia